سوالات متداول

در این قسمت سعی شده تا سوالات متداول کاربران آفتاب رسان و جواب های کارشناسان ما به آنها، با هدف رفع شبهات و ابهامات کاربران جدید و فعلی آفتاب رسان و بهبود تجربه کاربری شما، گردآوری شود. قبل از ارسال یک سوال جدید در قسمت پشتیبانی یا تماس با ما، از عدم وجود جواب خود در این صفحه اطمینان حاصل کنید. این صفحه بصورت مداوم بروز شده و سوالات متداول دیگر به آن اضافه می شود.

عمومی

برای اطلاعات بیشتر در مورد آفتاب رسان به صفحه درباره ما و برای آشنایی با خدماتی که آفتاب رسان ارائه می کند به صفحه خدمات ما مراجعه کنید.

ثبت نام

برای استفاده از خدمات آفتاب رسان شما باید بر روی وبسایت ثبت نام کرده و یک آفتاب باکس سفارش دهید. برای ثبت نام بر روی سایت شما به یک شماره تلفن همراه که قابلیت دریافت پیامک داشته باشد، اطلاعات هویتی خود، کد ملی و تصویر کارت ملی نیاز دارید. شما با استفاده از یک کارت عابر بانک متصل به شبکه شتاب و رمز دوم می توانید مبالغ مورد نیاز برای خدمات سایت را بصورت اینترنتی و بواسطه درگاه های پرداخت آنلاین بانک ها انجام دهید.

فرایند تایید هویت برای شناسایی کاربران و بالا بردن ضریب امنیتی سیستم و همچنین حساب کاربری شما مورد نیاز است. جهت تایید هویت کاربران در مرحله اول ثبت نام یک کد تایید به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود که باید کد مربوطه را در قسمت مشخص شده وارد کنید تا شماره تلفن شما تایید شود. پس از تایید شماره و ثبت نام اولیه بر روی سایت و وارد شدن به حساب کاربری خود، در قسمت مشخصات کاربری می توانید اطلاعات هویتی، کد ملی و تصویر کارت ملی خود را وارد کنید. پس از بررسی مشخصات شما توسط مدیران سیستم، حساب کاربری شما تایید می شود و یک تیک آبی رنگ در کنار نام شما در پروفایل نمایش داده می شود.

جهت خارج کردن مرسولات موجود در آفتاب باکس های شما، حساب کاربریتان حتما باید تایید شده باشد. برای ورود به سامانه و مدیریت مرسولات، شماره تلفن همراه شما به عنوان نام کاربری در نظر گرفته می شود. پیامک های هشدار مربوط به مرسولات و خدمات نیز به شماره تلفن همراه تایید شده شما ارسال می شود. برای حل و فصل برخی از مشکلات بوجود آمده در سیستم، تایید هویت کاربران در مکالمات و مکاتبات مورد نیاز است که برای این هدف، به اطلاعات هویتی تایید شده موجود در سیستم رجوع می شود.

بله. برای دریافت مرسولات، مدیریت آنها در سامانه آفتاب رسان، سفارش خدمات ارزش افزوده بر روی مرسولات، ارسال/تجمیع/خروج مرسولات از سیستم و بسیاری از سرویس های دیگر، شما باید یک آفتاب باکس در یکی از شهرهای ارائه شده بر روی سایت داشته باشید. با استفاده از این آفتاب باکس و آدرس آن می توانید از خدمات آفتاب رسان بهره بگیرید.

آفتاب باکس

شما با ثبت نام بر روی سایت آفتاب‌رسان می توانید به تعداد دلخواه آفتاب باکس در شهرهای مختلف سفارش دهید و بصورت آنی اطلاعات آن را دریافت کنید. آفتاب باکس در واقع یک آدرس پستی اختصاصی مجازی برای شماست که با کمک آن می‌توانید مرسوله و نامه دریافت کنید. شما می‌توانید این آدرس را در اختیار دوستان، آشنایان، همکاران، فروشگاه‌های اینترنتی و فیزیکی و یا هر شخصی که قصد ارسال یک مرسوله یا نامه برای شما دارد، قرار ‌دهید. مرسولات می‌توانند بوسیله پست، پیک، تحویل حضوری و روش‌های دیگر ارسال به آدرس مجازی شما تحویل داده شوند تا آفتاب‌رسان وظیفه نگهداری و انبارداری آنها را برای شما انجام دهد.

شما همیشه می‌توانید مرسولات خود را از طریق پنل مدیریت خود در سایت و اپلیکیشن‌های ما مشاهده و مدیریت کنید و هر زمان که بخواهید بصورت تکی یا تجمیعی مرسولات موجود در یک آفتاب باکس را از آن خارج کرده و با استفاده از روش های حمل و نقل و بسته بندی متعدد موجود در سیستم، به آدرسی دیگر ارسال نمایید.

در صورت منقضی شدن آدرس آفتاب‌باکس می توانید در هر زمان آن را تمدید کنید تا با خیال راحت بتوانید همچنان مرسولات ارسالی به این آدرس را دریافت کنید.

خیر. آفتاب رسان در کشورهای خارج از ایران نیز مبادرت به ارائه خدمات می نماید و همواره در تلاش است تا خدمات خود را به کشورهای دیگر توسعه دهد. شما با استفاده از حساب کاربری خود و کارت های بانکی عضو شبکه شتاب می توانید در تمامی شهرها و کشورهایی که آفتاب رسان در آنها فعالیت می کند، آفتاب باکس سفارش دهید و مرسولات خود را در آنجا مدیریت کنید. لیست کشورها و شهرهای فرم سفارش آفتاب باکس همیشه بروز و شامل آخرین سرویس دهندگان آفتاب باکس می باشد.

دریافت مرسولات

پس از سفارش آفتاب باکس، یک کد بخش و آدرس به شما تحویل می شود. با در اختیار قرار دادن آدرس آفتاب باکس خود به تمامی کسانی که قصد ارسال یک نامه، بسته یا مرسوله را برای شما دارند و درج آدرس کامل(شامل بخش) بر روی مرسولات، شما می توانید این مرسولات را در آفتاب باکس خود دریافت کنید. به محض دریافت یک مرسوله، یک پیامک اطلاع رسانی به شما ارسال می شود و شما می توانید از طریق حساب کاربری خود بر روی سایت آفتاب رسان جزئیات مرسوله دریافتی را مشاهده کرده و آن را مدیریت کنید. مرسولات می توانند از طریق تمامی روش های حمل و نقل شهری و بین شهری مانند پیک و پست و همچنین تحویل حضوری به آدرس اختصاصی مجازی شما (آفتاب باکس) تحویل داده شوند.

شناسایی مرسولات تنها با کمک کد بخش انجام می شود و در صورتی که کد بخش (همان کد آفتاب باکس شما) بر روی مرسولات و نامه ها درج نشده باشد، امکان شناسایی و تحویل مرسولات برای پرسنل آفتاب رسان وجود ندارد. در صورت عدم شناسایی مرسولات یا عدم اعتبار آفتاب باکس، مرسوله تحویل گرفته نمی شود.

پس از سفارش آفتاب باکس، آدرس فیزیکی آن بهمراه کد بخش در پنل کاربری در دسترس شما قرار می گیرد. شما می توانید این آدرس (به همراه کد بخش) را به کلیه کسانی که قصد ارسال یک نامه یا بسته برای شما دارند، قرار دهید. دقت کنید که شناسایی صاحب مرسولات با کد بخش (همان کد آفتاب باکس) انجام می شود و حتما باید بر روی مرسوله درج شود.

براحتی! تنها کافیست آدرس آفتاب باکس بهمراه کد بخش (همان کد آفتاب باکس) را در اختیار فروشندگان قرار دهید تا سفارشات شما را به آن آدرس ارسال کنند. سفارشات می توانند بوسیله انواع روش های حمل نقل درون شهری یا بین شهری مانند پست یا پیک و همچنین تحویل حضوری، به آدرس اختصاصی مجازی شما (آفتاب باکس) تحویل شوند.

پرسنل آفتاب رسان نمی توانند بدون شناسایی صاحب بسته از طریق اطلاعات مندرج بر روی آن، مرسولات را تحویل بگیرند. در این مواقع بسته تحویل گرفته نمی شود.

بله. شما می توانید از آدرس آفتاب باکس خود برای تحویل گرفتن نامه ها و اوراق اداری نیز استفاده کنید. امکان استفاده از آدرس آفتاب باکس برای اشتراک روزنامه ها و مجلات نیز وجود دارد. در هر زمان که بخواهید می توانید محتویات موجود در یک آفتاب باکس را تجمیع و برای خود ارسال کنید.

با کمک خدمات ارزش افزوده موجود در سامانه، می توانید از محتویات موجود در بسته ها عکس تهیه کنید و اسکن آنها را درخواست دهید تا قبل از تحویل به شما، بسرعت از محتویات آنها باخبر شوید. در صورتی که پس از مشاهده عکس یا اسکن محتویات، دیگر به آن بسته نیاز ندارید، می توانید درخواست از بین بردن آن را در سیستم ثبت کنید.

نگهداری مرسولات

شما می توانید انواع نامه ها و بسته ها که شامل موارد غیر مجاز نیستند را در آفتاب باکس خود نگهداری کنید.

امکان دریافت، نگهداری و ارسال کلیه کالاهای فاسد شدنی، کالاهایی که نیاز به روش‌های نگهداری خاص (مانند سردخانه) دارند؛ مواد رادیواکتیو و پرتوزا، مواد اشتعال زا و خطرناک شیمیایی، موجودات یا گیاهان زنده یا مرده، موارد مشمول پرنوگرافی، کالاهای قاچاق، خلاف و غیر مجاز طبق قوانین جاری کشور و قوانین سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی IATA، اعم از مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد روان گردان، سلاح و آلات ارتکاب جرم، مواد منفجره یا آتش زا و ... در سامانه آفتاب رسان وجود ندارد. در صورت کشف و ضبط کالاهای غیر مجاز در مرسولات، کلیه عواقب و مسئولیت‌های مربوطه بر عهده صاحب حساب کاربری می باشد.

تا هر زمان که آفتاب باکس شما اعتبار داشته باشد و موجودی کیف پول شما مثبت باشد می توانید مرسولات را در سامانه آفتاب رسان نگهداری کنید.

مدیریت مرسولات

بله. شما می توانید چندین مرسوله یا نامه موجود در یک آفتاب باکس را تجمیع کنید و به یک آدرس ارسال کنید. این مورد می تواند در کاهش هزینه های شما نقش بسزایی داشته باشد. برای تجمیع کردن چندین مرسوله حتما باید آنها بوسیله یک روش بسته بندی (مانند چسب پیچ، فوم پیچ، کارتن و ...) در یک بسته بندی واحد قرار گیرند تا امکان ارسال آنها مهیا شود.

با مراجعه به پنل کاربری خود بر روی وبسایت آفتاب رسان؛ اپلیکیشن های موبایل ما و همچنین به کمک API می توانید مرسولات و نامه های دریافتی خود را مدیریت، گزارش آنها را مشاهده و یا آنها را به یک آدرس ارسال کنید.

خیر. در حال حاضر کلیه امکانات مدیریتی لازم در پنل کاربری شما دیده شده و امکان بازدید حضوری از داخل انبارها بدلیل مسائل امنیتی و اداری وجود ندارد. البته امکان تحویل حضوری کالاها در دفتر محل سرویس دهندگان آفتاب باکس با ثبت سفارش قبلی در پنل کاربری وجود دارد.

ارسال مرسولات

با مراجعه به پنل کاربری خود بر روی وبسایت آفتاب رسان؛ اپلیکیشن های موبایل ما و همچنین به کمک API می توانید مرسولات و نامه های دریافتی خود را مدیریت کرده، گزارش آنها را مشاهده و یا آنها را به یک آدرس ارسال کنید. جهت ارسال یک مرسوله شما باید آدرس مقصد را در دفترچه آدرس خود که در پنل کاربری موجود است ثبت کنید. امکان ارسال مرسولات به کمک پیک و پست در سامانه وجود دارد. همچنین شما می توانید درخواست تحویل حضوری مرسوله را در سامانه ثبت کنید.

امکان ارسال مرسوله به آفتاب باکس های دیگر شما در شهرهای دیگر نیز در سامانه دیده شده است و شما می توانید فراخور نیازتان از این گزینه استفاده کنید.

خیر. آفتاب رسان با کمک سرویس های حمل و نقل درون شهری مانند پست و پیک مرسولات شما را حمل می کند. مدیریت این سرویس ها و ثبت سفارش از جانب کاربران بر روی این سرویس ها بر عهده آفتاب رسان است. آفتاب رسان همواره در تلاش است تا سرویس های حمل و نقل جدیدی را به پلتفرم خود بیافزاید.

در حال حاضر امکان ارسال مرسولات به آدرس مورد نظر شما بوسیله پیک درون شهری و پست وجود دارد. آفتاب رسان همواره در تلاش است تا سرویس های حمل و نقل جدیدی را به پلتفرم خود بیافزاید. امکان دریافت حضوری مرسولات نیز در محل سرویس دهنده آفتاب باکس وجود دارد.

بله. با ثبت درخواست در پنل مدیریت خود می توانید مرسولات مورد نظرتان را بصورت حضوری در محل سرویس دهنده آفتاب رسان بصورت رایگان تحویل بگیرید. پس از ثبت سفارش و آماده شدن مرسولات شما، زمان تحویل مرسولات به شما اعلام میگردد.

بله. در هنگام ثبت سفارس ارسال یا تجمیع مرسولات می توانید بسته بندی کالای خود را تغییر داده و از گزینه های موجود مانند چسب پیچ، فوم پیچ، کارتن و.. استفاده کنید. امکان کادوپیچ کردن مرسولات شما نیز در قالب ثبت سفارش خدمات ارزش افزوده وجود دارد. بسته بندی مجدد مرسولات (بیش از یک بسته) در هنگام تجمیع مرسولات جهت یکی کردن بسته ها و نامه ها و قرار دادن آنها در یک بسته بندی واحد اجباری است.

بله. امکان جابجا کردن مرسولات بین آفتاب باکس های دیگر شما در هنگام ثبت سفارش ارسال یا تجمیع مرسولات در آفتاب رسان دیده شده است. شما همچنین می توانید علاوه بر آفتاب باکس های خود، مرسولات را برای آفتاب باکس های دیگران نیز ارسال کنید. اگر آدرس آفتاب باکس آنها با شما متفاوت است، می توانید با توجه یکسان بودن شهر یا نبودن آن از گزینه های پیک یا پست استفاده کنید. اگر قصد ارسال مرسوله به یک آفتاب باکس دیگر در همان سرویس دهنده خود را دارید، می توانید از گزینه تحویل حضوری استفاده کرده و آدرس آفتاب باکس گیرنده را وارد نمایید و بصورت رایگان مرسوله را منتقل کنید.

خیر. مرسولات خارجی با نام شما به سمت مقصد ارسال شده و ترخیص آنها بر عهده مشتری یا نماینده قانونی وی است. پس از انجام فرایندهای ترخیص کالا، امکان ورود کالا به آفتاب باکس شما بوسیله روش های حمل و نقل یا تحویل حضوری وجود دارد.

امور مالی و هزینه ها

هزینه های خرید و تمدید آفتاب باکس با توجه به آدرس و شهر هر آفتاب باکس متفاوت است. با توجه به متفاوت بودن هزینه های انبارداری، پرسنل و تجهیزات در کشورها و شهرهای مختلف، قیمت های آفتاب باکس نیز فراخور آنها محاسبه و در نظر گرفته شده است. هزینه های خرید و تمدید آفتاب باکس برای بازه های زمانی طولانی تر با درصد تخفیف بیشتر به مشتریان ارائه می شود. برخی از سرویس دهندگان نیز چند روز رایگان برای استفاده از آفتاب رسان در نظر گرفته اند. برای آگاهی از قیمت خرید آفتاب باکس با مراجعه به فرم سفارش و انتخاب کشور و شهر مورد نظر که قصد تهیه آدرس آفتاب باکس از آن را دارید، پکیج های خرید آفتاب باکس با توجه به مدت زمان آن به شما نمایش داده شده و می توانید پکیج مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای آگاهی از هزینه های تمدید آفتاب باکس با مراجعه به پنل کاربری خود و انتخاب گزینه تمدید در آفتاب باکس مورد نظر می توانید از هزینه های تمدید مطلع شده و پکیج مورد نظر خود را انتخاب کنید.

هزینه های نگهداری و انبارداری مرسولات با توجه به ابعاد و وزن هر بسته و فضایی که از انبار آفتاب رسان اشغال می کند متفاوت است. هزینه های نگهداری و انبارداری بصورت روزانه محاسبه شده و تا زمانی که مرسوله در آفتاب باکس شما وجود دارد بصورت روزانه از کیف پول شما کسر میگردد. با توجه به متفاوت بودن هزینه های انبارداری، پرسنل و تجهیزات در کشورها و شهرهای مختلف، هزینه های نگهداری و انبارداری مرسولات در هر آفتاب باکس متفاوت بوده و فراخور آنها محاسبه و در نظر گرفته شده است. این هزینه ها در هنگام سفارش هر آفتاب باکس به مشتریان نمایش داده می شوند. پس از آن نیز، با مراجعه به پنل کاربری و انتخاب هر آفتاب باکس، با رجوع به قسمت تعرفه ها امکان مشاهده این هزینه ها با توجه به ابعاد و وزن مرسوله وجود دارد. یک محاسبگر هزینه انبارداری نیز در همین قسمت قرار داده شده و شما با وارد کردن اطلاعات یک بسته دلخواه می توانید از جزئیات هزینه های انبارداری روزانه آن باخبر شوید. بعلاوه، در قسمت گزارشات نیز اطلاعات حساب و کتاب مالی هر مرسوله درج می شود و قابل پالایش و مشاهده است.

با توجه به متفاوت بودن هزینه های انبارداری، پرسنل و تجهیزات در کشورها و شهرهای مختلف، هزینه های خرید و تمدید آفتاب باکس و همچنین نگهداری و انبارداری مرسولات در هر سرویس دهنده متفاوت بوده و فراخور آن محاسبه و در نظر گرفته شده است.

هزینه های بسته بندی با توجه به روش انتخاب شده و ابعاد بسته شما متفاوت بوده و بصورت اتوماتیک توسط سامانه محاسبه می شود.

شما می توانید کلیه هزینه های مربوط به آفتاب رسان را با کمک کارت های عابر بانک متصل به شبکه شتاب و بوسیله درگاه های پرداخت اینترنتی بصورت امن و آنلاین پرداخت نمایید. بعلاوه، شما می توانید با شارژ کیف پول خود در حساب کاربری تان، هزینه های مربوطه را از کیف پول آفتاب رسان خود پرداخت کنید. هزینه های تمدید اتوماتیک آفتاب باکس و انبارداری روزانه مرسولات نیز از کیف پول شما کسر شده و در صورت موجودی ناکافی، حساب شما منفی می شود.

شما با استفاده از کیف پول موجود در حساب کاربری تان می توانید کلیه هزینه های مربوط به خدمات مختلف آفتاب رسان، از خرید و تمدید آفتاب باکس گرفته، تا هزینه های انبارداری و خدمات ارزش افزوده را پرداخت کنید. با شارژ کردن کیف پول خود بوسیله کارت های عابر بانک متصل به شبکه شتاب و بوسیله درگاه های پرداخت اینترنتی می توانید هزینه های تمدید اتوماتیک آفتاب باکس و انبارداری روزانه مرسولات را پرداخت کنید و مطمئن باشید که حساب شما اعتبار کافی دارد.

در صورت منفی شدن اعتبار حساب کاربری شما، همچنان امکان پرداخت بدهی های حساب شما و استفاده از خدمات آفتاب رسان برای شما وجود دارد. در صورت منفی شدن اعتبار حساب کاربری و کیف پول شما، امکان تمدید اتوماتیک آفتاب باکس در صورت فعال کردن این گزینه از جانب شما و همچنین کسر هزینه های انبارداری مرسولات و بسته های شما از بین می رود.

در صورت منفی شدن حساب کاربری و عدم پرداخت هزینه های مربوطه و عدم توجه به هشدارهای ارسالی بوسیله پیامک یا ایمیل و تلفن؛ آفتاب رسان می تواند مرسولات کاربر را بصورت معلق در انبار نگهداری کرده؛ یا حساب کاربری مشتری را مسدود کند. در صورت عدم پیگیری جهت پرداخت مبالغ بدهی کاربر و خروج مرسولات وی و باقی ماندن آنها بمدت بیش از شش ماه، آفتاب رسان می تواند جهت تخلیه انبار، نسبت به مصادره مرسولات یا اهدای آنها به سازمان های خیریه اقدام کند.

مزایا

خدمات آفتاب رسان به شما کمک می کند تا واقعا در هزینه های لاجستیکی خود، از حمل نقل و انبارداری گرفته، تا هزینه های جاری کسب و کار خود صرفه جویی کنید. با امکانات آفتاب رسان دیگر تهیه یک دفتر کار در شهری دیگر، یا انباری برای نگهداری کالا ها معنا پیدا نمی کند. شما بابت نگهداری و انبارداری هر مرسوله ای که وارد صندوق پستی مجازی شما می شود، بصورت روزانه و با توجه به حجم و وزن آن مرسوله هزینه ای را پرداخت می کنید. این هزینه تا چند روز اول هم معمولا رایگان است. تجمیع مرسولات و سفارشات شما می تواند هزینه های حمل و نقل شما را کاهش دهد. بجای پرداخت چند هزینه پست مختلف از یک شهر می توانید با تجمیع همه در یک کارتن، تنها یک هزینه ارسال بپردازید. وقتی وزن و حجم مرسوله شما از میزان مشخصی بیشتر شود، دیگر تفاوت محسوسی در هزینه های آن وجود ندارد.

فروشندگان اینترنتی یا فیزیکی می توانند از بستر آفتاب رسان جهت انبارداری کالاهای خود و ارسال آنها به سمت مشتریان خود استفاده کنند. امکانات مختلف آفتاب رسان؛ حذف انبار، پرسنل انباردار و هزینه عملیات های لاجستیکی و ارسال سفارشات را برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک، نوپا و استارت آپ ها منطقی می کند. این کسب و کارها می توانند به آفتاب رسان به چشم شریک لاجستیکی خود نگاه کرده و عملیات های مربوطه را به آفتاب رسان بسپارند.

فروشندگان همچنین می توانند با کمک گزینه انتقال بین آفتاب باکسی، محصولات را بین آفتاب باکس های مختلف خود در شهرهای دیگر توزیع کنند تا از آنجا با سرعت بیشتر به سمت مشتریان آنها ارسال شوند.

بعلاوه، فروشندگان می توانند سرویس نگهداری و تجمیع در انبار آفتاب رسان را به مشتریان خود پیشنهاد دهند. تنها کافیست گزینه نگهداری و تجمیع در آفتاب رسان را به شیوه های حمل و نقل خود اضافه کرده و از مشتریان خود بخواهید بر روی وبسایت آفتاب رسان ثبت نام کنند و آدرس آفتاب باکس خود را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید سفارشات آنها را به این آدرس ارسال کنید. این مورد می تواند میزان فروش شما را نیز بیشتر کند. گاهی اوقات شما همه اقلامی را که مشتری قصد سفارش آن را دارد موجود ندارید و مشتریان برای اینکه نخواهند دو هزینه حمل و نقل جداگانه بپردازند به سراغ یک تامین کننده دیگر می روند. با کمک گزینه تجمیع در انبار آنها می توانند از فروشگاه های مختلف فیزیکی و اینترنتی یک شهر خرید کرده و سپس با کمک آفتاب رسان همه را تجمیع و به سمت مقصد ارسال کنند. این گزینه در مواقعی که خریداران قصد اطمینان از عدم فروش یک کالا و اتمام موجودی آن را دارند نیز بکار می آید. آنها می توانند موجودی مورد نظر را خریداری کرده و در آفتاب باکس خود نگهداری کنند تا با سفارشات بعدی خود تجمیع شده و ارسال شود.

بعنوان یک بازرگان می توانید از آدرس آفتاب باکس های خارجی خود جهت خرید از کشورهای ثالث و دریافت سفارشات خود استفاده کنیدبه عنوان یک بازرگان می توانید از آدرس آفتاب باکس های خارجی خود جهت خرید از کشورهای ثالث و دریافت سفارشات خود استفاده کنی بعنوان یک بازرگان می توانید از آدرس آفتاب باکس های خارجی خود جهت خرید از کشورهای ثالث و دریافت سفارشات خود استفاده کنید. پس از ورود سفارشات و مرسولات می توانید با تجمیع آنها، از گزینه های بسته بندی و ارسال برای حمل بسته تجمیع شده به سوی شرکت های حمل و نقل بین المللی استفاده کنید تا به سمت آدرس مقصد نهایی ارسال شوند. بعلاوه، خدمات ارزش افزوده بر روی مرسولات نیز امکانات متعددی را جهت مدیریت از راه دور مرسولات در اختیار شما قرار می دهند. امکاناتی مانند تهیه عکس از محتویات، تست تصادفی آنها، قراردادن سندهای مالی و اداری در بسته ها و.. با کمک این امکانات، نیاز بسیاری از شرکت ها در مورد استخدام نیرو و اجاره دفتر و انبار در کشورهای دیگر مرتفع شده و در هزینه های شما صرفه جویی قابل توجهی می شود. بعلاوه نیروهای محلی آفتاب رسان در کشورهای دیگر، با دسترسی به روش های حمل و نقل محلی و آشنایی با زبان و فرهنگ چانه زنی آن محدوده و اطلاع از فروشندگان می توانند در امر خرید، چانه زنی و پرداخت سفارشات نیز به شما کمک کنند

پس از حمل کالاها از کشورهای دیگر به سمت مقصد شما، باز هم کالاها می توانند در آفتاب باکس های شما در شهرهای دیگر قرار گیرند و از آنجا به سمت شرکای تجاری و همکاران شما ارسال شوند.

بله. امکانات مختلف آفتاب رسان و هزینه های منطقی سیستم ما، حذف انبار و انباردار و هزینه های عملیات های لاجستیکی و ارسال سفارشات را برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک، نوپا و استارت آپ ها منطقی می کند. این کسب و کارها می تواند به آفتاب رسان به چشم شریک لاجستیکی خود نگاه کرده و عملیات های مربوطه را به آفتاب رسان بسپارند.

خدمات ارزش افزوده

علاوه بر خدمات آدرس مجازی آفتاب باکس و نگهداری و انبارداری مرسولات، آفتاب رسان به شما امکانات ویژه ای را جهت اعمال بر روی هرکدام از مرسولات، بسته ها و نامه های موجود در آفتاب باکس شما می‌دهد. خدمات ارزش افزوده‌ای که آفتاب رسان را با تمامی سرویس‌دهندگان دیگر متمایز کرده و موقعیت‌های جدیدی را برای شما و کسب و کارتان فراهم می‌کند.

با انتخاب هرکدام از مرسولات قرار گرفته در آفتاب باکس‌های موجود در پنل کاربری خود می‌توانید خدمات مختلفی را بر روی آنها درخواست دهید. خدماتی مانند: مشاهده عکس از محتویات بسته، اسکن اوراق و نامه های موجود در آن، حذف اسناد مالی موجود در یک مرسوله، چاپ سند مالی یا اداری مورد نظر شما و قراردادن آن در یک مرسوله، تغییر مشخصات فرستنده با مشخصات شما، کادوپیچ کردن بسته ها و قراردادن یک کارت تبریک، شمارش محتویات یک بسته یا حتی تست ساده کارایی (روشن و خاموش شدن) همه یا تعداد تصادفی از کالاهای موجود در یک مرسوله و..

با کمک این خدمات می‌توان کارهای مختلفی انجام داد. برای مثال شما می توانید کالایی را که از سمت تامین کننده شما به سمت آفتاب باکس‌تان ارسال می شود را با تغییر آدرس و فاکتور موجود در بسته بندی، برای مشتری نهایی خود ارسال کنید. این مورد نیاز بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی است که تمایلی برای راه اندازی انبار و کارهای لاجستیکی و حمل و نقل سفارشات ندارند و با کمک بستر آفتاب رسان می‌توانند به کسب و کار خود رونق بخشیده و هزینه‌های خود را به میزان زیادی کاهش دهند.

در صورتی که قصد ارسال یک هدیه برای یک دوست را دارید، می توانید بصورت اینترنتی یا تلفنی از یک فروشگاه کالایی را خریداری و برای آفتاب رسان ارسال کنید تا در موعد مقرر با کادوپیچ شدن و قرار گرفتن یک کارت هدیه یا یک نوشته از طرف شما برای او ارسال شود.

اگر کالایی را از یک شهر یا حتی کشوری دیگر خریداری می‌کنید، می‌توانید قبل از ارسال مرسوله، با کمک آفتاب رسان از صحت محتویات بصورت فیزیکی یا عملکردی مطمئن شوید تا دیگر نیازی به پرداخت هزینه های مجدد ارسال و دریافت نداشته باشید.

شما با انتخاب هر کدام از مرسولات موجود در آفتاب باکس های خود می توانید گزینه خدمات را انتخاب کرده و یک خدمت جدید را سفارش دهید یا درخواست های قبلی خود را پیگیری و مشاهده کنید. در هنگام سفارش هر کدام از این خدمات می‌توانید یک فایل و همچنین توضیحات لازم را برای آفتاب رسان ارسال کنید و پس از انجام شدن درخواست، جزئیات و جواب ارسال شده را در همان قسمت مشاهده کنید. در زمان انجام شدن هر درخواست، یک پیامک اطلاع رسانی نیز به شما ارسال می شود.

انقضای سرویس

خیر. پس از انقضای یک آفتاب باکس شما همچنان می توانید آن آدرس را تمدید کنید. آدرس آفتاب باکس شما به شخص دیگری واگذار نمی شود.

مرسولات موجود در آفتاب باکس همچنان در آن باقی مانده و قابل مشاهده هستند. آفتاب رسان همچنان انبارداری آنها را انجام می دهد ولی برای خروج مرسولات از آفتاب باکس منقضی شده باید آن را تمدید کرده و در صورت وجود بدهی پیشین، آنها را پرداخت کنید.

آفتاب رسان چند روز قبل از انقضای سرویس و همچنین بعد از منقضی شدن آن (در صورت عدم تمدید) برای شما یادآور پیامکی ارسال می کند. همچنین شما همیشه می توانید تاریخ انقضا و روزهای باقی مانده تا انقضای آفتاب باکس را در پنل کاربری خود مشاهده کنید و پیش از موعد انقضاء، آن را تمدید کنید.

خیر. در صورت انقضای آفتاب باکس، پرسنل آفتاب رسان نمی توانند مرسولات ارسالی به سمت آفتاب باکس شما را تحویل بگیرند. در این مواقع یک پیامک هشدار به شما ارسال می شود.

شما می توانید گزینه تمدید خودکار آفتاب باکس را در پنل کاربری خود فعال کنید. این گزینه بر روی هم کدام از آفتاب باکس ها بصورت جداگانه قابل پیاده سازی بوده و شما می توانید برای آدرس های مهم خود از این گزینه استفاده کنید. بعلاوه، از وجود اعتبار کافی در کیف پول خود اطمینان حاصل کنید و با توجه به هزینه های تمدید خودکار و انبارداری، مبلغ مشخصی آن را شارژ کنید. هزینه های تمدید خودکار آفتاب باکس و تمدید از کیف پول شما کسر می شوند.

در صورت تعلیق حساب کاربری بعلت منفی شدن بیش از حد اعتبار کیف پول شما و عدم پرداخت مبالغ مربوط به انبارداری مرسولات، شما همیشه می توانید با ورود به سیستم، بدهی های پیشین خود را پرداخت کنید تا حساب کاربری شما فعال شود. در صورت مسدود شدن حساب کاربری (بعلت عدم توجه طولانی مدت به هشدارها و یادآورهای پیامکی یا ایمیل و تلفن برای پرداخت بدهی ها) و جلوگیری از ورود به پنل، با قسمت پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

همکاری با آفتاب رسان

جهت اطلاعات بیشتر از سرفصل های همکاری به آفتاب رسان، به بخش همکاری با ما مراجعه کرده و از طریق فرم های مربوطه با ما در تماس باشید.

بله. این امکان برای کلیه فروشگاه های فیزیکی و اینترنتی و کسب و کارها وجود دارد. تنها کافیست گزینه نگهداری و تجمیع در آفتاب رسان را به شیوه های حمل و نقل خود اضافه کرده و از مشتریان خود بخواهید بر روی وبسایت آفتاب رسان ثبت نام کنند و آدرس آفتاب باکس خود را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید سفارشات آنها را به این آدرس ارسال کنید.

پشتیبانی

با مراجعه به صفحه تماس با ما می توانید با کارشناسان آفتاب رسان در تماس باشید. اگر قبلا در آفتاب رسان ثبت نام کرده اید، با ورود به پنل کاربری تان می توانید از قسمت پشتیبانی برای ارسال درخواست به کارشناسان ما استفاده کنید.

\n \n \n \n\n