خدمات آفتاب رسان

خدمات آفتاب رسان

پلتفرم مدیریت لاجستیک آفتاب رسان به شما خدمات متنوعی در جهت انبارداری و نگهداری مرسولات، بسته ها و نامه ها بصورت اینترنتی ارائه می‌کند و این شما هستید که می‌توانید فراخور نیاز شخصی یا سازمانی خود از آنها به روش های مختلف بهره بگیرید. در ادامه با برخی از سرویس های آفتاب رسان بصورت خلاصه آشنا خواهید شد. شما با ترکیب و استفاده از این خدمات می‌توانید موقعیت‌های جدیدی را برای خود یا سازمان‌تان ایجاد نمایید.

شما با ثبت نام بر روی سایت آفتاب‌رسان می توانید به تعداد دلخواه آفتاب باکس در شهرهای مختلف سفارش دهید و بصورت آنی اطلاعات آن را دریافت کنید. آفتاب باکس در واقع یک آدرس پستی اختصاصی مجازی برای شما می باشد که با کمک آن می‌توانید مرسوله و نامه خود را دریافت کنید. شما می‌توانید این آدرس را در اختیار دوستان، آشنایان، همکاران، فروشگاه‌های اینترنتی و فیزیکی و یا هر شخصی که قصد ارسال یک مرسوله یا نامه برای شما دارد، قرار ‌دهید. مرسولات می‌توانند بوسیله پست، پیک، تحویل حضوری و روش‌های دیگر ارسال به آدرس مجازی شما تحویل داده شوند تا آفتاب‌رسان وظیفه نگهداری و انبارداری آنها را برای شما انجام دهد.

شما همیشه می‌توانید مرسولات خود را از طریق پنل مدیریت خود در سایت و اپلیکیشن‌های ما مشاهده و مدیریت کنید و هر زمان که بخواهید بصورت تکی یا تجمیعی مرسولات موجود در یک آفتاب باکس را از آن خارج کرده و با استفاده از روش های حمل و نقل و بسته بندی متعدد موجود در سیستم، به آدرسی دیگر ارسال نمایید.

در صورت منقضی شدن آدرس آفتاب‌باکس می توانید در هر زمان آن را تمدید کنید تا با خیال راحت بتوانید همچنان مرسولات ارسالی به این آدرس را دریافت کنید.

با ورود به پنل مدیریت آفتاب رسان، امکان مشاهده تمامی آفتاب باکس های خریداری شده توسط شما در ایران یا سایر کشورهایی که آفتاب رسان در آنها فعالیت می کند، بصورت اجمالی وجود دارد. پس از ورود به هر آفتاب‌باکس می‌توانید مرسولات موجود در آن را مشاهده کرده و از وزن، ابعاد، فرستنده، تاریخ ورود، کد رهگیری و سایر اطلاعات موجود مطلع شوید. آفتاب‌رسان حتی یک تصویر از مرسوله دریافتی در اختیار شما قرار می دهد تا تشخیص مرسولات برای شما راحت‌تر شود.

جهت مدیریت بهتر مرسولات و دسته بندی آنها، امکان تگ کردن و نشانه‌گذاری آنها در پنل مدیریت وجود دارد. شما می‌توانید اطلاعاتی که از جزئیات محتویات یک مرسوله دارید را در قسمت تگ ها وارد تا در آینده به راحتی مرسولات خود را جستجو کنید. اطلاعاتی مانند مدل محصولات موجود در بسته ها، دسته محصول، شرکت سازنده یا برند، جایی که از آن خرید کرده اید، کسی که باید مرسوله را به او تحویل دهید و هر گزینه دیگری که به ذهن شما می‌رسد و در آینده به کمک شما می‌آید. هنگامی که تعداد بسته های موجود در یک آفتاب باکس زیاد شوند، این گزینه واقعا به نظم مرسولات شما کمک می کند. حتی می توانید از بارکد سیستم انبار خود برای تگ کردن مرسولات استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از بارکد اسکنر، مرسوله مربوط به یک سفارش را به راحتی در انبار مجازی خود پیدا کنید.

آفتاب رسان به شما امکان نگهداری و انبارداری مرسولات و نامه های موجود در آفتاب باکس، تا هر زمان که آن آفتاب باکس و کیف پول شما اعتبار داشته باشد را می‌دهد. هزینه های انبارداری و نگهداری با توجه به هر شهر، کشور و همچنین ابعاد و وزن مرسوله متفاوت بوده و بصورت روزانه برای هر مرسوله محاسبه و از کیف پول حساب شما کسر می‌گردد. برای رفاه حال مشتریانی که قصد نگهداری مرسولات بصورت طولانی مدت را ندارند، چند روز اول نگهداری در برخی از سرویس دهندگان بصورت رایگان در نظر گرفته شده است.

آفتاب رسان همواره می کوشد تا انبارهای نگهداری مرسولات شما از استانداردهای لازم لاجستیکی و امنیتی برخوردار باشند. از این رو سعی می کند تا با استفاده از تجهیزات الکترونیکی کنترل دما و رطوبت، امنیتی فیزیکی و الکترونیکی مانند دزدگیر و دوربین مداربسته، پرسنل آموزش دیده و دلسوز و سیستم های تشخیص دود و آتش سوزی از بسته های شما حداکثر مراقبت را بعمل آورد. این نکته حائز اهمیت است که علی‌رغم کلیه تمهیدات پیش بینی شده، خدمات انبارداری و نگهداری، آفتاب رسان نمی تواند نقش صندوق امانات یا بانک را برای شما بازی کند و شما نمی توانید جهت نگهداری پول، ارز، اوراق بهادار، طلا، سکه، اشیاء عتیقه، اسناد تعهد آور بانکی، چک، سفته، برات، سند رسمی، اوراق هویتی و.. از سامانه آفتاب رسان استفاده کنید. به دلیل عدم پوشش بیمه ای این نوع کالاها، در صورت بروز هر گونه خسارت، عواقب ناشی از آن بر عهده مشتری است. سیاست آفتاب رسان در مورد انبارداری مرسولات غیر مجاز تابع قوانین هر کشوری است که مرسولات آفتاب باکس شما در آن نگهداری می شود.

یکی از خدمات مهم آفتاب رسان، امکان تجمیع چندین مرسوله در قالب یک مرسوله واحد و ارسال آن به سمت آدرس مد نظر شماست. سرویسی که برای شما امکان صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل را فراهم می‌کند. با استفاده از این سرویس می توانید به آفتاب باکس خود به دید یک صندوق پستی مجازی نگاه کنید که امکان خالی کردن محتویات آن در بازه های زمانی مشخص و ارسال آن به یک آدرس یا آفتاب باکس دیگر وجود دارد. روش های بسته بندی مختلفی اعم از چسب پیچ، سلفون پیچ، فوم پیچ، کارتن و.. جهت تجمیع مرسولات در سیستم در نظر گرفته شده است. روش هایی که علاوه بر قسمت تجمیع، برای تغییر بسته بندی تنها یک مرسوله نیز قابل استفاده هستند.

علاوه بر امکان ارسال مرسولات موجود در آفتاب باکس های شما به آدرس های مشخص شده در دفترچه آدرس حساب کاربری شما، امکان ارسال مرسولات به آفتاب باکس‌های دیگر شما در شهرهای مختلف در سیستم دیده شده است. فرض کنید قصد ارسال مرسولات موجود در آفتاب باکس خود در شیراز به تهران را دارید، ولی آدرس نهایی ارسال در تهران را هنوز نمی دانید یا قرار است چندین مرسوله را در تهران تجمیع و بعد به مقصد نهایی ارسال کنید. در این موارد می‌توانید با ارسال بین آفتاب باکسی، مرسولات خود را بین آفتاب باکس‌های‌تان جابه جا کنید. اگر یک فروشنده یا فروشگاه اینترنتی هستید، با استفاده از این گزینه می توانید محصولات را بین آفتاب باکس های مختلف خود در شهرهای دیگر توزیع کنید تا از آنجا با سرعت بیشتر به سمت مشتریان شما ارسال شوند. در برخی از این موارد گزینه تفکیک بسته ها می‌تواند به شما کمک کند تا موجودی آفتاب باکس را بین مشتریان خود توزیع کنید.

در زمان ارسال مرسولات به آدرس آفتاب باکس خود، در صورتی که مرسوله شما در بسته‌بندی‌های قابل جدا کردن و یا مجزا باشد، امکان تفکیک آنها و ورود آنها بصورت جداگانه به سیستم، با توجه به نیاز و درخواست شما وجود دارد. پس از آن می‌توانید هر یک از بسته‌ها را بصورت جداگانه مدیریت کرده و به سمت مقصد نهایی ارسال کنید. امکان تفکیک بسته ها پس از ورود به آفتاب باکس شما با کمک گزینه ثبت درخواست‌های ارزش افزوده نیز در سیستم وجود دارد. فرض کنید که شما در یک مرسوله پستی یا پیک، 10 کارتن مانیتور را به سمت آفتاب باکس خود ارسال کرده‌اید و قصد ارسال هر کدام از کارتن‌ها به یک آدرس یا حتی تجمیع هر کارتن با مرسوله دیگری (مثلا کیس کامپیوتر) را دارید. با درخواست تفکیک مرسولات در زمان ورود به انبار آفتاب رسان یا در آینده می‌‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

به عنوان یک فروشنده یا فروشگاه اینترنتی این گزینه به شما این امکان را می‌دهد تا از آفتاب رسان جهت مدیریت موجودی انبار خود و ارسال مرسولات به سمت مشتریان و همکاران یا دیگر انبارهای خود در شهرهای مختلف استفاده کنید. این مورد اما تنها خدمت ارزش افزوده ای نیست که آفتاب رسان به شما امکان اعمال بر روی مرسولات را می‌دهد. در ادامه با این خدمات بیشتر آشنا خواهید شد.

علاوه بر خدمات آدرس مجازی آفتاب باکس و نگهداری و انبارداری مرسولات، آفتاب رسان به شما امکانات ویژه ای جهت اعمال بر روی هر کدام از مرسولات، بسته ها و نامه های موجود در آفتاب باکس شما را می‌دهد. خدمات ارزش افزوده‌ای که آفتاب رسان را با تمامی سرویس‌دهندگان دیگر متمایز کرده و موقعیت‌های جدیدی را برای شما و کسب و کارتان فراهم می‌کند.

با انتخاب هرکدام از مرسولات قرار گرفته در آفتاب باکس‌های موجود در پنل کاربری خود می‌توانید خدمات مختلفی را برای آنها درخواست دهید. خدماتی مانند: مشاهده عکس از محتویات بسته، اسکن اوراق و نامه های موجود در آن، حذف اسناد مالی موجود در یک مرسوله، چاپ سند مالی یا اداری مورد نظر شما و قرار دادن آن در یک مرسوله، تغییر مشخصات فرستنده با مشخصات شما، کادوپیچ کردن بسته ها و قرار دادن یک کارت تبریک، شمارش محتویات یک بسته یا حتی تست ساده کارایی (روشن و خاموش شدن) همه یا تعداد تصادفی از کالاهای موجود در یک مرسوله و.

در هنگام سفارش هر کدام از این خدمات می‌توانید یک فایل و همچنین توضیحات لازم را برای آفتاب رسان ارسال کنید و پس از انجام شدن درخواست، جزئیات و جواب ارسال شده را در همان قسمت مشاهده کنید.

با کمک این خدمات می‌توان کارهای مختلفی انجام داد. برای مثال شما می توانید کالایی را که از سمت تامین کننده شما به سمت آفتاب باکس‌تان ارسال می شود با تغییر آدرس و فاکتور موجود در بسته بندی، برای مشتری نهایی خود ارسال کنید. این مورد نیاز بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی است که تمایلی برای راه اندازی انبار و کارهای لاجستیکی و حمل و نقل سفارشات ندارند و با کمک بستر آفتاب رسان می‌توانند به کسب و کار خود رونق بخشیده و هزینه‌های خود را به میزان زیادی کاهش دهند.

در صورتی که قصد ارسال یک هدیه برای یک دوست را دارید، می توانید بصورت اینترنتی یا تلفنی از یک فروشگاه کالایی را خریداری و برای آفتاب رسان ارسال کنید تا در موعد مقرر با کادوپیچ شدن و قرار گرفتن یک کارت هدیه یا یک نوشته از طرف شما برای او ارسال شود.

اگر کالایی را از یک شهر یا حتی کشوری دیگر خریداری می‌کنید، می‌توانید قبل از ارسال مرسوله، با کمک آفتاب رسان از صحت محتویات بصورت فیزیکی یا عملکردی مطمئن شوید تا دیگر نیازی به پرداخت هزینه های مجدد ارسال و دریافت نداشته باشید.

در هنگام خارج کردن مرسولات دریافتی در آفتاب باکس خود می‌توانید به طرق مختلف آنها را به سمت مقصد ارسال کنید. امکان استفاده از پست پیشتاز و سفارشی برای تمام مرسولات داخل ایران، پیک برای آدرس هایی در محدوده شهری آفتاب باکس و تحویل حضوری در محل سرویس دهنده آفتاب باکس وجود دارد. برای آفتاب باکس های خارج از ایران امکان ارسال مرسولات توسط پست و پیک به تمام شرکت های حمل و نقل موجود در آن کشور یا آدرس های دیگر موجود در آن کشور وجود دارد. آفتاب رسان در حال حاضر کارهای حمل و نقل بین کشورها و ترخیص گمرک بین کشورها را انجام نداده و مرسولات با نام شما، تحویل شرکت های حمل و نقل شده و ترخیص آنها بر عهده خود مشتریان یا نمایندگان قانونی آنها می‌باشد.

آفتاب رسان در تلاش است تا در آینده با افزودن روش‌های جدید و متنوع حمل و نقل به سیستم، فرایند ارسال مرسولات را با شیوه های دیگر تسهیل کند. در حال حاضر نیز با کمک روش ارسال پیک، امکان استفاده از هر روش حمل و نقل دیگر مانند ترمینال، تیپاکس و ... برای مشتریان وجود دارد. امید است در آینده نزدیک با ایجاد راهکارهای نرم افزاری، امکان ثبت سفارش و حمل و نقل توسط دیگر شرکت ها بصورت مستقیم در پنل مدیریت مشتریان آفتاب رسان فراهم شود.

آفتاب رسان در تلاش است تا با ارائه کلیه خدمات خود در قالب REST API به کلیه افراد و سازمان ها این امکان را بدهد تا آفتاب رسان را به سیستم های فعلی لاجستیکی، فروشگاهی و انبارداری خود متصل کنند. شما حتی می‌توانید اپلیکیشن های موبایل و تبلت اختصاصی برای کار با آفتاب رسان، آفتاب باکس و مدیریت مرسولات و سفارشات خود ایجاد کنید و از خدمات ما در جهت بهبود زنجیره تولید، تامین و لاجستیک خود استفاده کنید. با کمک این API امکان ورود خدمات ما در حوزه اینترنت اشیاء و الکترونیک نیز بوجود می‌آید.


خدمات بیشتر

آفتاب رسان همواره در تلاش است تا کمیت و کیفیت خدمات خود را توسعه و بهبود داده و در مراکز جدید ارائه خدمت در سراسر کشور پهناور، به هم میهنان عزیزمان خدمت رسانی نماید. در صورتی که قصد پیوستن به سرویس دهندگان آفتاب باکس را دارید، از طریق قسمت همکاری با ما در ارتباط باشید.

هنوز ثبت نام نکرده‌اید؟

تنها کافیست با وارد کردن شماره موبایل خود در کمتر از پنج دقیقه در سایت ما ثبت نام کرده و یک آفتاب باکس سفارش دهید تا پس از تحویل آنی و آنلاین بتوانید از خدمات مختلف ما استفاده کنید. امکان استفاده رایگان چند روزه برای آفتاب باکس های برخی شهرها نیز در سیستم در نظر گرفته شده است.

\n \n \n \n\n