3 روند پیشرفته فناوری در حوزه لاجستیک و حمل و نقل

  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
  • مدیریت
  • زمان مطالعه تقریبی : 6 دقیقه

تا چندین سال قبل، صنعت حمل و نقل بر پایه شیوه­ های حمل و نقل سنتی که در دهه 1980 یا 1990 پایه گذاری شده بود، اداره می شد، که دارای کاستی های فراوانی بود. این مساله تا حدودی باعث تغییرات و پیشرفت های چشمگیری در چگونگی درک صنعت لاجستیک و پاسخ به مطالبات مشتری ها شد. اگرچه استفاده از سیستم های مدیریت حمل و نقل، وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین و رباتیک، به طور گسترده ای در حال تغییر چشم انداز حوزه لجستیک می باشد، چندین فنآوری دیگر نیز به بازیگران اصلی صنعت لجستیک تبدیل خواهند شد.
اکنون نگاهی به چگونگی رشد این فنآوری ها در صنعت لجستیک، و مزیت های آن ها برای صنعت داریم.

 

افزایش استفاده از فناوری های مبتنی بر IOT، RFID و AIDC

فناوری های اینترنت اشیا (Internet Of Things)، سامانه شناسایی انواج رادیویی (Radio Frequency Identification) و فنآوری های شناسایی خودکار و نگهداری داده ها (Automatic Identification and Data Capture)، فنآوری هایی محبوب و مقرون به صرفه، جهت استفاده می باشند. این روندهای اصلی فنآوری ارتباطات، به طور عمده بر بهره وری و کارایی متمرکز هستند.

شاید زمانی استفاده از سنسورهای RFID، برای اکثر ارائه دهندگان خدمات لاجستیک و حمل و نقل، در طول سفرهایشان، عاقلانه و خوشایند نبود. با این حال، در سال های اخیر هزینه سنسورهای RFID کاهش شایانی یافته است، و ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل، بدون اینکه نیازی به افزایش میزان حمل و نقل داشته باشند، می توانند از فواید این فنآوری بهره ببرند.

فنآوری های شناسایی خودکار و نگهداری داده ها (AIDC)، نسبت به فناوری های بلوتوث و شناسایی امواج رادیویی (RFID) که در صنعت لاجستیک در حال استفاده هستند، بسیار فراگیرتر خواهند شد. در اصل، AIDS روشی را فراهم می کند تا بصورت خودکار و بدون کمک گرفتن از فرد، بروز رسانی ها درمورد وضعیت حمل و نقل را انجام دهد. این فرایند ممکن است، توسط اسکنرهای دستی انجام شود.

می توان از شناسایی خودکار و نگهداری داده ها (AIDC)، برای تشخیص دقیق مکان حمل و نقل، زمان تخمین زده شده تحویل، توضیح تحویل با تأخیر و بسیاری از عوامل دیگر استفاده کرد. علاوه بر این، این فناوری به طور فزاینده ای برای کمک به تجزیه و تحلیل فرآیندهای لجستیکی کنونی و تعیین راه های دیگر برای اطمینان از رسیدن محموله مشخص به مقصد در زمان تعیین شده، مورد استفاده قرار می گیرد.

مانند فنآوری های AIDC و RFID در روندهای لاجستیک، اینترنت اشیا (IOT) به روشی نوین و بهینه تغییر کرده است. پیش از این، از اینترنت اشیا برای بسیاری از ارتباطات بین فنآوری ها و ماشین ها، برای بهبود تولید و بهره وری فرایندهای حمل و نقل در صنعت لاجستیک استفاده شده است. این کار، به کاهش خرابی و افزایش راندمان کاری، فرایند های حمل و نقل و ارائه دهندگان آن کمک کرده است. اینترنت اشیا روند فعال تری را در مدیریت کلی فرایندهای حمل و نقل به کار گرفته است. برای مثال، اینترنت اشیا با RFID، فن آوری های بلوتوث و سایر دستگاه های AIDC ارتباط برقرار می کند تا به سرعت تشخیص دهد که چه قسمت هایی از یک محموله مشخص باید تغییر کند تا پاسخگوی خواسته های ارائه دهندگان و مشتریان باشد. برای بعضی از صنایع خاص، مانند آن هایی که در صلاحیت و حاکمیت FDA هستند، ممکن است اقدامات قوی تری از IOT، مانند کنترل دما را انجام دهند.

 

افزایش استفاده از فناوری های بلوتوث

با توجه به افزایش آگاهی روز افزون مردم دنیا در مقوله اینترنت اشیا، ایده­ی "داده محور نبودن" ارتباطات بی ربط به نظر می رسد. این ایده به ارتباطاتی دلالت دارد که برای انجام آن نیازی به اتصال به اینترنت نمی باشد. با این حال ، تولید کنندگان در حال درک این موضوع هستند که چرا یک دستگاه غیر داده محور می تواند وعده قابل توجهی را، به عنوان یکی از روندهای فناوری در لاجستیک برای افزایش مسئولیت پذیری و کنترل کیفیت در فرآیندهای لاجستیک نگه دارد. درنهایت ، اینترنت اشیاء هنوز هم برای ارتباط در مقیاس گسترده مورد نیاز است. با این حال، افزایش دستگاه های ارزان قیمت و کم مصرف به ویژه فناوری بلوتوث، فرآیند لجستیک و ردیابی را گسترش داده است.

می توان از دستگاه های دارای بلوتوث که تقریبا در اکثر موارد، مانند محموله ها، لودرها، اسکله ها و دیگر قسمت ها و دستگاه های مرتبط با لاجستیک و حمل و نقل نصب می شوند، برای ارتباط و ارسال گزارش از مکان و زمان محموله استفاده کرد. در نتیجه، این امر به افزایش ردیابی  و ارائه گزارش های به روز، به واحد مربوط به رهگیری محموله های شرکت لاجستیک، کمک می کند که باعث دقت در رانندگی و دیگر فرایندهای لاجستیک می شود.

 

رشد تجارت الکترونیکی و راه حل های Omni-Channel

در سالهای اخیر، تجارت ها به طور فزاینده ای برای بهبود مشتری مداری خود، به سایر تجارت ها و مشتری ها متکی شده اند. متأسفانه، این امر در عصر دیجیتال، تجارت با شیوه سنتی را گاها به بن بست کشیده است. این روزها شاهد بیزنس هایی هستیم که با بیزنس های دیگر به عنوان مشتری تعامل دارند، به عبارتی از راهبردهای (B2B: Business To Business)، بخصوص در تجارت الکترونیکی استفاده می کنند. از بین تمام روندهای فنآوری در لاجستیک، تجارت الکترونیکی ایده جدیدی نیست و مدتی هست که در دنیای (B2C: Business To Consumer)  رواج دارد. اما امروزه وقتی که صحبت از تجارت می شود، شرکت های تولیدی بدنبال گزینه های B2B هستند.

استفاده از APIها (Application Program Interface)، یا یکپارچه سازی پروتکل خودکار، برای تجارت الکترونیک، به طور فزاینده ای در حال پیشرفت می باشد.همچنین، استفاده از سیستم عامل های مبتنی بر پردازش ابری (Cloud Based)، به جنبه اصلی استراتژی شرکت های حمل و نقل برای رشد مشتری مداری، تبدیل شده است. پردازش ابری و استفاده از API ها، یک منبع بنیادی برای کار با دستگاه های مبتنی بر موبایل، پردازش سریع داده ها و تجزیه و تحلیل آن ها از طریق اینترنت اشیاء (IOT) را ممکن و مقرون به صرفه کرده است.

از آنجا که تجارت الکترونیک یک نیروی اصلی در راه حل Omni-channel (راه حل همه جانبه)  برای رشد اقتصادی می باشد، تجارت ها، بخصوص ارائه دهندگان خدمات لاجستیک، باید آگاه باشند که چگونه تمرکز فناوری تغییر خواهد کرد. برای راه حل های Omni-channel، فناوری نه تنها فقط روی محصول نهایی، بلکه بیشتر روی ارزش یک محصول یا خدمات متمرکز خواهد شد.

در اصل، فرآیندهای لاجستیک در حفظ و تضمین رضایت مشتری اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

 

سخن پایانی

در مجموع تعداد کمی از صنایع و شرکت ها می توانند ادعا کنند که دارای فنآوری هایی در حد شرکت های لاجستیکی می باشند. شرکت های لاجستیک دارای فنآوری هایی از قبیل، ارائه و ارسال گزارش ها از طریق دستگاه های RFID و بلوتوث گرفته تا افزایش تمرکز بر روی راه حل Omni-Channel برای به دست آوردن مشتریان جدید  و بهبود مشتری مداری، می باشند که بطور مداوم آن ها را توسعه می دهند تا به دقت و پیشرفت عملکرد خود ادامه دهند.


\n \n \n \n\n