راهنمای گام به گام شروع یک تجارت الکترونیک اشتراک محور (قسمت دوم)

  • ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  • مدیریت
  • زمان مطالعه تقریبی : 8 دقیقه

در قسمت اول این مقاله پیش زمینه ها و شرایط لازم برای شروع به کار یک تجارت الکترونیک اشتراک محور را بررسی کردیم. همانطور که گفته شد، برای این کار لازم است که جامعه هدف خود را مشخص کرده و مدل کسب وکار را طراحی کنید. همچنین باید چرخه اشتراک و رقبا را بشناسید و یک نمونه از جعبه اشتراکی خود را بسازید. در این قسمت می خواهیم عوامل موثر در برنامه ریزی تجارت الکترونیکی اشتراکی را بررسی و همچنین راهنمایی گام به گام برای شروع و توسعه این مدل تجاری را تشریح کنیم.

در ادامه تعدادی از عناصر موثر در برنامه تجارت الکترونیک اشتراک محور را بررسی می کنیم.

 

صدا و شخصیت برند در برند سازی (Brand Voice and personality)

همانطور که قبلا گفته شد، صدا و شخصیت برند شما بسیار مهم است. این که قصد دارید چه چیزی به ذهن مشتریانتان، با شنیدن نام شما القا شود و برای این کار، چه پیامی را می خواهید به آنها انتقال دهید. این نکته برای تجارت الکترونیک اشتراک محور حتی بیشتر از برندهای سنتی صادق می باشد. برای موفقیت در تجارت خود، به مشتری هایی نیاز دارید تا محصولات شما به خانه برده و هر ماه منتظر محصولات شما باشند. صدای برند شما (Brand Voice) همان چیزی است که مشتریان را برای امتحان جعبه اشتراکی شما ترغیب می کند. کیفیت محصولات شما و توانایی تحویل به موقع آن ها باعث وفاداری مشتریان به برند شما می شود. داستان سرایی و تهیه یک داستان واقعی از نحوه شکل گیری پکیج شما نیز می تواند در این زمینه موثر باشد.

 

طرح بسته بندی

نحوه بسته بندی محصولات، چگونه برند شما را معرفی می کند؟ آیا این بسته بندی، سلامت محصول شما در حمل و نقل را تضمین می کند؟ و شما چگونه هزینه های بسته بندی را مدیریت خواهید کرد؟ این ها سوالاتی هستند که شما در زمینه بسته بندی باید برای آنها جوابی داشته باشید.

 

عملیات تولید

شفافیت درمورد برنامه زمانی و شرایط تولید شما ضروری است. این شفافیت، عملکرد روان تجارت الکترونیکی اشتراک محور شما را تضمین می کند. همچنین لازم است که مدت زمان تولید با تولید کننده مشخص شود. تولید، مرحله ای است که باید با گسترش یافتن تجارت شما، توسعه و تکامل یابد.

 

برنامه تکمیل سفارشات

برنامه تکمیل سفارشات، کلید موفقیت شرکت تجارت الکترونیک اشتراک محور شما می باشد. در ابتدا ممکن است که تکمیل سفارشات خود را به یک شرکت لاجستیک طرف سوم (3PL) بسپارید یا در خانه بسته بندی یا ارسال کنید. در هرکدام از این موارد، شما باید درک کنید که چه موقع و چگونه جعبه های اشتراکی خود را برای مشتریان ارسال کنید. این به شما کمک می کند که بهترین گزینه ی تکمیل سفارشات را برای تجارت الکترونیکی اشتراکی خود انتخاب کنید.

دو نوع مدل تجارت الکترونیکی اشتراکی وجود دارد که به دو برنامه تکمیل سفارش متفاوت نیاز دارند. هر اشتراک با ارسال سفارشات به صورت روزانه در طول ماه، در چرخه خاص خود عمل می کند. اگر شما جعبه های اشتراکی را به صورت ماهیانه ارسال می کنید، به یک برنامه منظم که بسته ها را هر ماه در وقت خود ارسال کند نیاز دارید. موثرترین راه ارسال جعبه های اشتراکی، بسته بندی و ارسال آن ها بطور همزمان می باشد. برنامه منظم شما برای ارسال، به مشترکان قابلیت پیش بینی می دهد. آن ها می دانند که هر ماه در چه زمانی منتظر جعبه های دلپذیر خود باشند.

 

صورتحساب مشتری

وقتی مشتری یک بار در فروشگاه تجارت الکترونیکی خرید انجام می دهد، اطلاعات مالی خود را درج می کند و در صورت مجاز بودن تراکنش، فروشنده سفارش او را ارسال می کند. برای جعبه های اشتراکی نیاز دارید که در زمان حمل جعبه، صورتحساب نیز ارسال شود. در مواجهه با کارت های منقضی و تراکنش های ناموفق نیاز به یک سیستم اطلاع رسانی و مدیریت خطا ضروری است. از همه مهم تر این است که به پردازش هزینه های دوره ای توسط درگاه های پرداخت و کیف پول الکترونیک، نیاز دارید.

 

پلتفرم تجارت الکترونیکی اشتراک محور

شما می توانید (و البته باید) وبسایتی مخصوص تجارت خود ایجاد کنید، ولی با این حال، یک پلتفرم فروش با دسترسی گسترده باعث بهبود و توسعه تجارت الکترونیکی اشتراک محور نوپای شما می شود. توجه بازارهای تجارت الکترونیک در حال جلب شدن به سوی محبوبیت مدل تجارت الکترونیک اشتراک محور می باشد. برای مثال، آمازون برنامه ای را معرفی کرده است که به فروشندگان این امکان را می دهد تا برای فروش صندوق های اشتراکی اقدام کنند.

 

معیارهای مالی خود را مشخص کنید

بخش مهمی از برنامه ابتدایی شما، معیارهایی است که شما را در راه موفقیت اقتصادی راهنمایی می کند. همه مخارج خود را محاسبه کرده و بدانید که به چه تعداد مشترک برای جبران این هزینه ها نیاز دارید. چه مدت زمان برای سود دهی و پرداخت حقوق نیاز می باشد؟

علاوه بر این، مدت زمان انجام شدن کارها را بدانید. چه مقدار پول برای تجارت الکترونیکی اشتراک محور خود دارید؟ قبل از آن که به سود دهی برسید، سرمایه گذاری شما چه مدت می تواند تجارتتان را هدایت کند؟

شفاف سازی در امور مالی به شما کمک می کند تا در شروع کار خطرات و پرداخت های احتمالی را شناسایی کنید. یکی از مزیت های مدل تجارت الکترونیک اشتراک محور این است که درآمد و سود حاصل از هر مشترک مشخص می باشد. اهدافی را برای جذب مشتریان جدید و نگه داشتن مشتریان قدیمی تنظیم کنید، تا بخش مالی تجارت الکترونیک اشتراک محور شما استوار باقی بماند.

 

اولین مشتریان تجارت الکترونیکی اشتراک محور خود را جذب کنید

اکنون که جعبه اشتراکی خود را طراحی کرده و برنامه های مربوط به آن را تنظیم کره اید، اقدام بعدی که باید انجام دهید، پیدا کردن مشترکان می باشد.

 

برای تجارت اشتراک محور خود آگاهی ایجاد کنید

اشتراک، یک درخواست فراتر از یک بار خرید بوده، و این یک تعهد است. اشتراک یعنی اینکه مشتریان شما هر ماه یک جعبه تحویل می گیرند، مگر اینکه دریافت آن را لغو کنند.

بنابراین، شما نیاز به ایجاد یک مورد قوی برای سودآوری محصولات خود دارید. اما این مورد کافی نیست و نیاز دارید تا مشتریان را متقاعد کنید که شما و محصولاتتان قابل اعتماد هستید. همچنین نیاز است که آن ها به این باور برسند که شما سر وقت جعبه های اشتراکی را به دست آن ها می رسانید، و این نه تنها برای یک بار، بلکه هر ماه و به طور منظم اتفاق بیافتد.

در این جا چند مهارت برای تحریک و جذب اولین مشتریان ارائه شده است.

 

نمونه سازی جعبه های اشتراکی

چند نمونه از جعبه های اشتراکی خود را بسازید و برای افرادی مانند روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان که می توانید با آن ها در مورد جعبه ها و محتوای آن ها مشورت کنید، ارسال کنید.

 

شبکه های اجتماعی

در روزهای اول حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی را فعال کنید. برای پخش پیام های خود از اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب و دیگر پیام رسان ها استفاده کنید. شبکه های اجتماعی فضایی عالی برای ارتباط با مشتریان بالقوه می باشند. همچنین به شما این امکان را می دهند که شخصیت وصدای برندتان را پایه گذاری کنید.

 

افراد تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی (Influencers)

اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی امکان دستیابی به هزاران یا حتی میلیون ها دنبال کننده (Follower) را برا شما فراهم می کنند. اگر نمی توانید هزینه تبلیغ محصول خود توسط اینفلوئنسرهای درجه اول و دارای چند میلیون دنبال کننده را بپردازید، از این مهم چشم پوشی نکنید. تعداد زیادی اینفلوئنسرهای دیگر کمتر شناخته شده ای وجود دارند که دارای دنبال کنندگان زیادی می باشند. آن ها می توانند به شما در ارسال پیام به افرادی که با جعبه های شما هیجان زده می شمند کمک کنند.

 

تبلیغات

برای تقویت برند خود از تبلیغات گوگل، فیسبوک یا سایر شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

 

تامین مالی جمعی یا Crowd-Funding

سرمایه گذاری جمعی یک روش عالی برای اطلاع رسانی در زمانی که شما اولین مشترکان را جذب می کنید، می باشد. اگر شما قبل از ارسال اولین جعبه ها، به تعداد مشخصی مشترک برای تامین سرمایه نیاز دارید، باید جعبه های اشتراکی خود را پیش فروش کنید.

 

وبسایت

شما برای هدایت مشتریان بالقوه به وبسایت به راه های دیگری نیاز دارید. با این حال ارزش وبسایت خود را به عنوان قیف فروش پایین نیاورید. مطمئن شوید که وبسایت شا مشتریان بالقوه را طی یک فرایند برنامه ریزی شده به مشترکتان تبدیل می کند.

 

اولین جعبه های اشتراکی خور را ارسال کنید

وقتی میخواهید اولین دسته از جعبه های اشتراکی را برای مشتریانی که پیش خرید کرده اند ارسال کنید، یک تاریخ برای شروع مشخص کنید. در هفته ها و روزهای قبل از ارسال سفارشات با مشتریان خود در ارتباط باشید. تعامل و هیجان آن ها به شناخته شدن برند شما کمک می کند.

 

اجازه ندهید در اولین محموله نقص یا مشکلی باعث ضربه خوردن تجارت و برند شما شود. همه مشاغل نوپا دارای نقص و مشکلاتی می باشند. اشتباهات خود را به عنوان فرصتی برای تعامل با مشتریان ببینید. راه و روش ارتباط با مشتریان برای رفع مشکلات موجود ممکن است از خود خطا مهم تر باشد. برای شاد و خوشحال نگه داشتن مشتریان اولیه خود از شوخ طبعی و خدماتی عالی برای آن ها، حتی زمانی که خطایی رخ داده است، استفاده کنید.

تا به اینجای کار تجارت الکترونیکی اشتراک محور شما فعال شده است. اکنون زمان آن رسیده است که کارها را بهبود بخشیده و مشترکان خود را افزایش دهید.


\n \n \n \n\n