شرکت های لجستیک طرف سوم چگونه باعث کاهش هزینه ها می شوند

  • ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
  • مدیریت
  • زمان مطالعه تقریبی : 6 دقیقه

آیا می دانید از 100 شرکت حاضر در لیست بزرگترین شرکت های آمریکا، 96 شرکت کارهای تکمیل سفارشات خود را برون سپاری کرده اند و از ارائه دهندگان خدمات لجستیک طرف سوم (3PL) استفاده می کنند؟ این واقعیت که هزاران شرکت در جهان از خدمات لجستیک طرف سوم (3PL) استفاده می کنند، گواهی بر کارایی و اثر بخشی این خدمات می باشد. اما بسیاری از شرکت های با اندازه متوسط، زمانی که متوجه می شوند استفاده از یک شرکت 3PL در مقیاس کوچک تر نیز سودمند خواهد بود، شگفت زده می شوند. حقیقت این است که خدمات شرکت های لاجستیک طرف سوم می تواند برای تجارت های کوچک و بزرگ مفید باشد و به یک راه عالی برای ارتقای سطح کیفی کسب و کارها وتوسعه آنها تبدیل شود.

 

پنج مزیت استفاده از ارائه دهندگان خدمات لجستیکی (3PL)

1. هنگامی که شما مسئولیت تحویل سفارشات به مشتریان را از دوش خود بردارید، می توانید بر انجام بهتر کارهای خود تمرکز کنید. تعداد بسیار کمی از مردم، به دلیل لذت بردن از مدیریت موجودی و حمل و نقل وارد کسب و کار می شوند. با این حال، این فرایندها بخشی ضروری برای کسب و کار هستند. کمک خواستن از یک شرکت لاجستیک طرف سوم این امکان را به شما می دهد که این فرایندها را به حرفه ای ها واگذار کنید، تا خودتان، در حالی که می دانید نیازهای مشتریان برآورده می شوند و محصولات شما به صورت حرفه ای مدیریت و ارسال می شوند، بتوانید بر روی اهداف اصلی کسب و کار خود تمرکز کنید.

2. برون سپاری به یک شرکت ارائه دهنده خدمات لجستیک طرف سوم (3PL) به معنای استخدام تیمی از افراد حرفه ای می باشد که در خدمات لاجستیک تخصص دارند. شما وقت و هزینه ای را برای هدایت پیچیدگی های فرایند حمل و نقل صرف نخواهید کرد. ارائه دهندگان خدمات لجستیک، می توانند بخش های مختلفی مانند موجودی، حمل و نقل و مرجوعی های تجارت شما را به عهده بگیرند و به شما این امکان را می دهند تا با استفاده از تجارب و مهارت های آن ها به نفع خودتان، باعث پیشرفت و توسعه کسب و کارتان شوید. وقتی که شما یک شرکت لاجستیکی طرف سوم را بکار می گیرید، می توانید بلافاصله میزان تجربیات آن ها را به دست بیاورید و مطمئن شوید که سیاست های حمل و نقل و فعالیت های شما به بهترین نحو اجرا می شود.

3.از قطار پرسرعت تکنولوژی و فناوری اطلاعات جا نمی مانید! تقریبا مانند هر جنبه ای از زندگی ما، فناوری هم با سرعتی غیر قابل باور در حال پیشرفت است. نوآوری های فنی در لجستیک نیز تفاوتی ندارند و با افزایش قدرت روزافزون مصرف کننده های آنلاین، پلتفرم های حمل و نقل مبتنی بر فناوری، یک بخش ضروری در تجارت می باشند. اگر تصمیم دارید که خودتان حمل و نقل را مدیریت کنید، این به این معنی است که خودتان باید یک بستر IT را خریداری و پیاده سازی کنید. در نتیجه شما اساساً ملزم به یادگیری و مدیریت یک سیستم فناوری اطلاعات (IT) هستید که ممکن است نیازمندی های جدیدی در آموزش و جذب نیروهای فنی کارآزموده برای کسب و کار شما ایجاد کند. همچنین برای اطمینان از ارائه خدمات به مشتریان خود با جدیدترین سیستم مدیریت موجودی و حمل و نقل موجود، باید بطور مستمر، به روز بودن این سیستم ها را بررسی کنید. با برونسپاری این کارها به یک شرکت ارائه دهنده خدمات لاجستیکی، شما وظایف مدیریت یک پلتفرم IT و حمل و نقل را به یک شرکت که در این زمینه تخصص دارد، واگذار می کنید. در شرکت های لاجستیکی طرف سوم (3PL)، حمل و نقل یکی از کارهایی است که آن ها در کنار دیگر کارها انجام می دهند، اما حفظ فرایند فناوری اطلاعات (IT) از کارهای روزانه آن ها است، که این به شما این امکان را می دهد تا این مسئولیت را به متخصصان واگذار کنید. از آنجا که ارائه دهنده خدمات 3PL برای زنده نگه داشتن مشاغل خود به این فناوری ها متکی است، می توانید اطمینان داشته باشید که کالاها و مشتریان شما همیشه از مزایای کامل ترین  تکنولوژی های فناوری اطلاعات مربوط به حمل و نقل بهره می برند.

4. زمانی که شما از خدمات یک ارائه دهنده خدمات لاجستیک طرف سوم (3PL) استفاده می کنید، شما از قدرت مشتری های آن ارائه دهنده برای اهداف خود استفاده می کنید. شرکت ارائه دهنده خدمات طرف سوم (3PL) می تواند به جای بسته بندی و حمل و نقل محصولات شما به صورت جداگانه، محصولات و نیازهای شما را با دیگر مشتریان خود ترکیب کند و حمل ونقل بهینه شده تری را به شما ارائه کند. این به این معنی است که شرکت ارائه دهنده 3PL می تواند بار شما را با دیگر شرکت ها ترکیب کند تا راندمان حمل و نقل شما را افزایش دهد. همچنین شرکت ارائه دهنده 3PL می تواند از مخاطبین خود که در صنعت حمل و نقل فعالیت می کنند، برای یافتن راه حل هایی که به نفع همه طرفین باشد، استفاده کند. مثلا بارها با حمل و نقل خصوصی شرکت های دیگر ترکیب کند تا از فضاهای خالی بارهای آن ها استفاده کند و باعث کاهش هزینه های شما شود. در اصل، شرکت ارائه دهنده خدمات لاجستیکی طرف سوم قدرت خرید و مذاکره ای را دارد که شما به عنوان یک شرکت خصوصی آن را ندارید.

بهبود کسب و کار

5. شرکت های 3PL، خدماتی را ارائه می دهند که بطور مستمر در حال بهبود است. همانطور که شما دائما در حال تلاش برای بهبود تجربه خرید برای مشتریان خود هستید، ارائه دهنده خدمات 3PL به طور مداوم در حال بهبود خدمات خود برای نفع رساندن به شما، یعنی مشتری خود، می باشد. یک شرکت 3PL همیشه می تواند با ارائه گزینه های حمل و نقل سریع تر، ارزان تر و استراتژی های ساده و مقرون به صرفه برای مرجوعی ها، راندمان کسب و کار شما را بهبود دهد. با کمک یک شرکت 3PL، شما و مشتریانتان از یک پلتفرم حمل و نقل که به طور مداوم در حال بهبود است، استفاده می کنید و این به باعث افزایش سود خالص شما می شود.

 

این مزایا چگونه باعث صرفه جویی شرکت شما می شود

همانطور که صاحبان کسب و کارها می دانند، وقت طلاست. با به خدمت گرفتن یک شرکت ارائه دهنده خدمات 3PL، شما وقت خود را آزاد می کنید، در غیر این صورت مجبور خواهید بود زمان خود را برای حمل و نقل و مرجوعی های کسب و کار خود صرف کنید. این به این معنی است که زمان شما می تواند بسیار کارآمد تر و با ارزش تر صرف شود. علاوه بر این، مشتریان ناراضی و تاخیر در تحویل بسته ها می تواند هزینه بر باشد. با سپردن فرایند حمل و نقل شرکت خود به یک شرکت ارائه دهنده خدمات لاجستیکی طرف سوم، بهترین گزینه های در دسترس حمل و نقل را به مشتریان خود ارائه می دهید، در نتیجه نارضایتی ها و شکایات به حداقل خواهد رسید. برونسپاری فرایندهای مدیریت موجودی و حمل ونقل به یک شرکت ارائه دهنده 3PL، یک اقدام ساده است که می تواند موجب صرفه جویی گسترده و کارایی بهبود یافته برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ شود.


\n \n \n \n\n