مرکز تکمیل سفارشات برای کدام کسب و کارهای آنلاین سودمند است؟

  • ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
  • مدیریت
  • زمان مطالعه تقریبی : 10 دقیقه

زمانی که یک مشتری از کسب و کار اینترنتی شما خرید انجام می دهد، به مراحلی که لازم است سفارش او طی کند تا از یک صفحه نمایش داده شده بر روی مانیتور به جعبه ای برای تحویل تبدیل شود، فکر نمی کند. همانطور که هر خرده فروش فعال در تجارت الکترونیک می داند (یا باید بداند)، عملی که در پشت صحنه انجام می شود (تکمیل سفارش)، همان چیزی است که می تواند باعث پیشرفت یا شکست تجارت شما شود. شما باید مطمئن شوید که محصولات شما از تولید به انبار و سپس به بسته بندی و حمل و نقل بصورت یکپارچه منتقل می شود. شما برای راه اندازی کسب و کارتان سختی ها و مشکلات فراوانی پیش رو و در مسیر دارید و برون سپاری  این اطمینان را به شما می دهد که قسمت های حیاتی تجارت شما بصورت روان و بی وقفه اجرا شوند. این تنها یکی از مزایای فراوان برون سپاری است.

اگر هنوز کارهای تکمیل سفارشات خود مانند جمع آوری و بسته بندی را در سازمان خود انجام می دهد، ممکن است شرکت شما در بلند مدت به سوی شکست پیش برود. با افزایش حجم سفارشات شما، مزایای یک مرکز تکمیل سفارشات برای تقویت این روند رو به رشد، بیشتر می شود. اگر بیش از حد معطل کنید، از بازار و رقبا عقب می مانید و سپس متحمل شکست خواهید شد. درست زمانی که کسب و کار شما در حال عمل به ظرفیت های خود است، دیر رسیدن بسته ها و اشتباه در سفارشات می توانند رشد شما را تحت تاثیر قرار دهند و از حاشیه سود شما بکاهند.

همیشه اداره یک کسب و کار در حال رشد، یک فرایند متعادل است. شما به دنبال نقطه ای شیرین هستید که رشد شما، مرحله بعدی توسعه زیرساخت ها را توجیه کند. نیازی نیست منتظر بمانید تا تکمیل سفارشات خود را برون سپاری کنید، شما می توانید با انبار تکمیل سفارشات خود از سطح پایین شروع به همکاری کرده و رشد کنید.

رشد مراکز تکمیل سفارش

کمتر از یک دهه پیش کمتر کسی اسمی از مرکز تکمیل سفارش شنیده بود، اما با رشد شرکت Amazon، مفهوم مراکز استراتژیک تکمیل سفارشات بخشی از زبان مخصوص تجارت های الکترونیک نوپا شد. حتی برای شرکت های آنلاین کوچک و متوسطی که تازه شروع به کار کرده اند.

در سال 2017، شرکت Amazon Prime به تنهایی مسئولیت حمل و نقل 5 میلیارد بسته برای مشتریان خود در سرتاسر جهان را برعهده داشت. شرکت آمازون مسئولیت 40 درصد از کل سفارش های آنلاین را به عهده دارد و حدود 60 درصد از مشتریان از سرویس Prime  استفاده می کنند. زمانی که آمار تعداد سفارش های سایت های کوچک و بزرگ را به این آمار اضافه کنید، تعداد کل سفارش های تجارت الکترونیک که ارسال شده اند، حیرت انگیز است. با افزایش تقاضا برای تکمیل سفارشات، تعداد مراکز تکمیل سفارش افزایش یافته و ارائه دهندگان خدمات لاجستیکی طرف سوم پیشرفته تر و تخصصی تر شده اند. انبارهای تکمیل سفارش این تخصص را دارند که حتی کالاهای شکننده و بسته های بزرگ را اداره و ارسال کنند. بسیاری از ارائه دهندگان 3PL برنامه هایی برای کار با حتی کوچکترین کسب و کارهای الکترونیک نوپا دارند.

به گفته محققین بازار 3PL، شرکت Armstrong & Associates Inc، نزدیک به 85 درصد از 500 شرکت حاضر در لیست Fortune500، از خدمات لاجستیکی طرف سوم (3PL) برای کارهای لاجستیک و زنجیره تامین خود استفاده می کنند. این آمار بیش از 10 درصد فقط در 5 سال گذشته افزایش یافته است. تجارت 3PL از یک منبع محدود که توسط چند شرکت بزرگ مورد استفاده قرار می گرفته،  به یک مولفه اساسی در اقتصاد خرده فروشی تبدیل شده است. فقط در بین شرکت های Fortune500، ارزش صنعت 3PL، از سال 2005 نزدیک به 70 درصد افزایش یافته است و این نشان دهنده رشد عمده صنعت لاجستیک است. فروشگاه های خرده فروشی بزرگ در سرمایه گذاری در این شرکت های ارائه دهنده خدمات لاجستیک (3PL) مصمم تر شده اند، بطوری که شرکت های Walmart و General Motor هرکدام از 50 شرکت 3PL یا حتی بیشتر استفاده می کنند.

کسب و کارهایی که از مزایای مرکز تکمیل سفارشات بهره مند می شوند

شرکت آمازون برای ارسال سفارش هایش از شبکه انبارهای تکمیل سفارش خود استفاده می کند، اما بیشتر فروشندگان تجارت الکترونیک برای پشتیبانی از عملیات تکمیل سفارشات خود، به اندازه کافی بزرگ نیستند. اگر شما یک شرکت کوچک یا متوسط هستید، بخصوص اگر رویکرد فروش چند کاناله داشته باشید، منطقی به نظر می رسد که انبارداری، جمع آوری و بسته بندی و حمل و نقل مرسولات خود را به یک شرکت مستقل لاجستیکی طرف سوم برون سپاری کنید. فهمیدن زمان دقیق برای عبور از بسته بندی مرسولات در شرکت خود و برون سپاری انبارداری خود به انبار تکمیل سفارشات و استفاده از شرکت های لاجستیکی طرف سوم (3PL) برای ارسال سفارشات خود دشوار به نظر می رسد. در ادامه نکاتی که شما باید به آن توجه کافی کنید، آمده است.

چقدر زمان برای تکمیل سفارشات و همچنین برای بازاریابی و توسعه کسب و کارتان صرف می کنید؟

وقت شما و کارمندان شما ارزشمند است. خدمات مشتریان، بازاریابی و برنامه ریزی باعث رشد کسب و کار شما خواهد شد. این امر منطقی نیست که شما وقت خود را صرف جمع آوری و بسته بندی سفارشات کنید. اگر فروش شما به حدی رسیده است که تکمیل سفارش، مرجوعی ها و خدمات مشتریان روند توسعه کسب و کار شما را کند کرده اند، زمان آن رسیده است که این کارها را برونسپاری کنید.

سفارشات فروشگاه های اینترنتی

آیا قادر به مدیریت حجم بالایی از سفارشات هستید؟

یک سفارش عمده بزرگ یا ازدحام در سفارشات از یک کانال جدید می تواند برای تجارت های الکترونیک نوپا مضر باشد. با این حال، اگر شما توانایی و آمادگی مدیریت حجم بالایی از سفارشات را ندارید، این مساله می تواند در کارهای شما اختلال ایجاد کند. یکی از مهمترین مزایای مراکز تکمیل سفارشات این است که این امکان را به شما می دهد تا بدون صرف زمان و زحمت استخدام نیروهای جدید یا اجاره کردن فضای اضافی، به سرعت گسترش پیدا کنید.

آیا برای خدمات مشتریان به کمک نیاز دارید؟

انجام کارهای مرجوعی و خدمات مشتریان را نیز به مزایای استفاده از مرکز تکمیل اضافه کنید. شما دیگر نگرانی درباره اتلاف وقت در مشکلات خدمات مشتریان خود ندارید، زیرا مرکز تکمیل سفارش این کار را انجام می دهد. همچنین انبار تکمیل سفارشات شما می تواند کالاهای مرجوعی را به سرعت باز گرداند و به موجودی انبار اضافه کند و به دیگر مشتریان بفروشد. مشتریان شما از سهولت خدمات قدردانی می کنند، و کسب و کار شما از وقت اضافی که برای مسائل حیاتی صرف می کنید، نفع می برد.

آیا کسب و کار شما برای رشد پیش بینی شده خود آماده است؟

چشم انداز شما از موقعیت تجارت خود بعد از یک سال چیست؟ بعد از پنج سال چطور؟ برونسپاری عملیات تکمیل سفارشات به شما در به نتیجه رسیدن برنامه های توسعه خود کمک می کند. نه تنها زمان شما آزاد می شود، بلکه موجودی شما در انبار تکمیل سفارشات در جای خود قرار دارد و برای مرحله بعدی کسب و کار الکترونیکی موفق شما آماده است.

آیا شما می خواهید که از یک فروشگاه فیزیکی به یک فروشگاه الکترونیکی تبدیل شوید؟

خدمات تکمیل سفارش می تواند فرایند فروشگاه های فیزیکی، که خواهان جهش به دنیای تجارت الکترونیک هستند را تسهیل کند. هنگامی که مشتری سفارش خود را بر روی وبسایت شما ثبت می کند، خودتان می توانید آن سفارش را جمع آوری، بسته بندی و ارسال کنید. اما با بکار گیری یک مرکز تکمیل سفارش، به سادگی می توانید چند پالت از محصولات خود را به انبار آن ها ارسال کنید تا آن ها ادامه روند کار را انجام دهند. حتی می توانید در روند ثبت سفارش آنلاین و حمل و نقل مرسولات مشارکتی نداشته باشید (البته این به اختیار خودتان است). این به این معنی است که برای کسب و کارهای کوچک که در تجارت الکترونیک تازه کار هستند، در واقع عملکردهای روزانه آن ها خیلی کم دچار تغییر می شود؛ زیرا بخش های فروش آنلاین و حمل و نقل آن تجارت به یک متخصص واگذار شده است. این امر، افزودن مولفه آنلاین به کسب و کارهای کوچک شما را به یک تحول قابل مدیریت تبدیل می کند.

مزایای اقتصادی یک مرکز تکمیل سفارش

احتمالا مشتریان شما متوجه نخواهند بود که شما از ارائه دهندگان 3PL استفاده می کنید یا خیر، اما شما تفاوت های مزیت استفاده از این شرکت ها را در سود خالص خود خواهید دید. استفاده از یک مرکز تکمیل سفارش امکان کاهش هزینه های موجودی و هزینه های مربوط به حمل و نقل را حتی برای کوچک ترین فروشگاه های خرده فروشی نیز فراهم می کند، در حالی که همچنان کارآمدترین شیوه های حمل و نقل را به مشتریان ارائه می دهد.

ممکن است فکر کنید برونسپاری تکمیل سفارشات یک هزینه اضافی خواهد بود، اما درست تر آن است که به برونسپاری به چشم صرفه جویی در هزینه ها نگاه کنید.

  • در انبار، باید هزینه قفسه ها را پرداخت کنید، اما هزینه هر متر مربع در یک مرکز بزرگ تکمیل سفارشات، احتمالا کمتر از آن چیزی هست که خودتان باید برای فضای کوچک تری پرداخت کنید.
  • شما هزینه خدمات ارائه شده توسط کارمندان مرکز سفارش را فقط در زمان هایی پرداخت می کنید که آن ها بسته های شما را جمع آوری و بسته بندی می کنند. شما هر زمان که به آن ها احتیاج دارید از آن ها تقاضای کار می کنید و آن ها کار شما را انجام می دهند.
  • شما هزینه کمتری برای حمل و نقل پرداخت می کنید. مراکز تکمیل سفارش، مشتری های عمده ای برای شرکت های بزرگ حمل و نقل هستند، به همین دلیل هزینه های حمل و نقل کاهش می یابد.

مرکز تکمیل سفارش شما، شریک خاموش شماست

مصرف کنندگان، فروشگاه های خرده فروشی را با توجه به کیفیت محصولاتشان انتخاب می کنند، نه برای روش های انبارداری. مشتریان شما از تلاش های بسته بندی و حمل و نقل شما اطلاعی ندارند، مگر اینکه مشکلی ایجاد شود. اما این مشکلات می تواند از نظر حسن نیت و ارسال مجدد مرسوله ها برای شما هزینه داشته باشند.

به عنوان یک تجارت کوچک شخصی، می توانید کارهای زیادی را برای بهبود ارزش خدمات حمل و نقل خود انجام دهید. شما می توانید خدمات لاجستیکی درون سازمانی را ساده تر کنید، اما میزان هزینه ای را که با این کار می توانید صرفه جویی کنید محدود است. بعلاوه، عدم تمایل به هزینه کردن در بخش تکمیل سفارش می تواند کیفیت را کاهش و نارضایتی مشتریان را افزایش دهد.

استفاده از یک ارائه دهنده خدمات لاجستیکی طرف سوم برای کسب و کار شما، بدون توجه به اندازه آن، سودمند خواهد بود. شرکت 3PL به شما قدرت خریدی می دهد که به عنوان یک شرکت کوچکتر، شما این قدرت را در اختیار ندارید. زمانی که شما انبارداری و حمل و نقل خود را به یک متخصص واگذار می کنید، می توانید تمرکز بیشتری روی قسمت های مهم کسب و کارتان داشته باشید.

همه کسب و کارهای آنلاین با هر اندازه ای و در همه بخش ها، از مراکز تکمیل سفارشات برای صرفه جویی در هزینه ها و ساده  سازی فرایندهای لاجستیکی خود استفاده می کنند.


\n \n \n \n\n