هواپیماهای بدون سرنشین در مسیر تحول حوزه لجستیک و زنجیره تامین

  • ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳
  • مدیریت
  • زمان مطالعه تقریبی : 9 دقیقه

تصور کنید، یک سفارش بصورت آنلاین ثبت می کنید و آن را در کمتر از 30 دقیقه تحویل می گیرید. این یک امید و آرزو برای آینده نیست. فناوری لازم برای این کار طراحی و تولید شده است. این روش، با تحویل مرسولات بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین یا مالتی کاپتر انجام می شود.

در تاریخ 7 دسامبر سال 2016، سرویس Amazon Prime Air، برای اولین بار یک سفارش را به وسیله پرواز یک هواپیمای بدون سرنشین با هدایت GPS به مشتری خود تحویل داد. مشتری سفارش خود را در 13 دقیقه تحویل گرفت.

تحویل به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین در حال فراگیر شدن است و صنعت زنجیره تامین را متحول خواهد کرد.

 

تحویل مرسولات بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین

آمازون در حال حاضر از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کند، اما شرکت های دیگر در حال تهیه برنامه تحویل هواپیماهای بدون سرنشین خود هستند. این شامل شرکت های جهانی مانند Google ، Walmart و DHL است. هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل کالاهای مصرفی، تجهیزات پزشکی و سفارش های غذا مورد آزمایش قرار گرفته اند.

راجر سولنبرگر از شرکت Robotics 3D می گوید: "پرواز بسیار آسان شده است." شرکت 3D Robotics، نرم افزارهای تحویل بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین را بصورت رایگان و منبع باز تولید می کند. نرم افزار آن ها، برنامه ریزی مسیرهای پرواز را آن قدر ساده می کند که هر کسی می تواند از آن استفاده کند.

 

مشتریان روش هواپیمای بدون سرنشین را انتخاب می کنند

مصرف کنندگان کاملا با هواپیماهای بدون سرنشین موافق هستند. طبق گزارش موسسه Walker Sands در سال 2016، 79% از مصرف کنندگان آمریکایی گفتند که اگر سفارشات آن ها طی یک ساعت به دستشان برسد، "به احتمال زیاد" یا "تا حدودی" محتمل است که درخواست کنند تا بسته هایشان بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین به دستشان برسد. و 73% از پاسخ دهندگان حاضر بودند برای ارسال بسته هایشان با این هواپیماها تا 10 دلار پرداخت کنند.

همچنین 26% از آن ها بیان کردند که امیدوارند اولین سفارش خود با تحویل هواپیماهای بدون سرنشین را تا دو سال آینده انجام دهند.

 

مزایای تحویل با هواپیماهای بدون سرنشین

تحویل هواپیماهای بدون سرنشین دارای مزیت های فراوانی است که آن را به عنوان آینده ی سیستم توزیع معرفی می کند:

تحویل سریع: هواپیماهای بدون سرنشین می توانند در یک مسیر مستقیم به سمت مقصد خود پرواز کنند. برخلاف حمل و نقل بوسیله کامیون یا پیک های موتوری، آن ها نیازی به حرکت درجاده های باریک و دارای ترافیک را ندارند.

تحویل در مناطقی با دسترسی سخت: هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل دارو و تجهیزات بهداشتی به مناطق دور افتاده و توسعه نیافته ایده آل هستند. این مناطق اغلب از زیرساخت های ضعیف و جاده های آسیب دیده رنج می برند.

کاهش هزینه ها: هواپیماهای بدون سرنشین به طور قابل توجهی هزینه های نیروی انسانی را در حمل و نقل مرسولات کاهش می دهند.

افزایش رقابت: شرکت هایی که تحویل سریع با هواپیماهای بدون سرنشین را ارائه می دهند، از دیگر رقبای خود جلوتر هستند.

سازگار با محیط زیست: در مقایسه با روش های تحویل سنتی از طریق جاده، راه آهن و هواپیما، هواپیماهای بدون سرنشین کمترین تاثیر را بر محیط زیست دارد. این برای شرکت هایی که می خواهند اعتبار محیط زیستی خود را افزایش دهند ارزشمند است.

 

فروشگاه هایی که از تحویل هواپیماهای بدون سرنشین سود می برند

تحویل هواپیماهای بدون سرنشین به طیف گسترده ای از بازارها منفعت می رساند. در تابستان سال 2016 موسسه Packing Digest، از مخاطبان خود یک نظر سنجی درباره متخصصان بسته بندی انجام داد. نظر مخاطبان برای بازارهایی که بیشترین سود را از هواپیماهای بدون سرنشین می برند به ترتیب از این قرار بود: دارویی و پزشکی، کالاهای فاسد نشدنی، مواد غذایی و نوشیدنی با قابلیت ماندگاری بالا، غذا و نوشیدنی های تازه.

 

اقتصاد در تحویل با هواپیماهای بدون سرنشین

در حال حاضر بسته ها بوسیله کامیون ها تحویل داده می شوند. در شرکت UPS، کامیون های تحویل آن ها به طور متوسط روزانه 120 مرتبه توقف دارد تا صدها یا حتی هزاران بسته را تحویل دهند.

هواپیماهای بدون سرنشین فقط می توانند یک بسته را حمل کنند. در نگاه اول ممکن است این نکته یک نقطه ضعف به نظر برسد. با این وجود اگر شما دو نکته را در نظر بگیرید، هواپیماهای بدون سرنشین می توانند توجیه اقتصادی داشته باشند:

  • شما بسته های سبک را تحویل می دهید.
  • شما بسته های با مسیر کوتاه را تحویل می دهید.

شرکت آمازون گفته است که 86% از بسته های تحویلی آن ها وزنی کم تر از 2 کیلوگرم دارند. آن ها بیش از 75 مرکز تکمیل سفارش در ایالات متحده دارند. شرکت آمازون قصد دارد، تحویل با هواپیماهای بدون سرنشین را برای مشتریانی که در محدوده 15 کیلومتری مراکز تکمیل سفارش هستند، ارائه دهد.

هواپیماهای بدون سرنشین آمازون

در یک گزارش که توسط ARK Invest منتشر شد، هزینه های لازم برای برنامه تحویل بسته ها بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین در Amazon Prime را محاسبه کرده است:

  • هزینه هر هواپیمای بدون سرنشین بین 1000 تا 3000 دلار
  • شرکت آمازون به 30000 تا 40000 هواپیمای بدون سرنشین نیاز دارد که هر کدام روزانه 30 بسته سفارش را تحویل دهند.
  • برای کنترل این هواپیماها تقریبا به 6000 نفر اپراتور نیاز می باشد، که حقوق آن ها سالیانه 50000 دلار می شود.
  • هزینه های اضافی شامل: باتری یدکی (200 دلار در سال)، تعمیر و نگهداری (15 میلیون دلار در سال)، سوخت (4 میلیون دلار در سال) خواهد بود.

طبق محاسبات ARK، هزینه ی تحویل هر بسته برای آمازون تقریبا 88 سنت خواهد بود. این به این معنی است که شرکت آمازون با ارائه تحویل با هواپیمای بدون سرنشین به مبلغ 1 دلار، خود نیز سود ببرد. این در مقایسه با گزینه های تحویل فعلی بسیار مطلوب می باشد.

 

تحویل هواپیماهای بدون سرنشین از شرکت های پیشرو

تحویل بسته های سفارش بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین توسط تعدادی از شرکت های پیشرو توسعه داده شده و مورد آزمایش قرار گرفته اند.

 

شرکت آمازون Amazon

در 7 دسامبر سال 2016، شرکت آمازون برای اولین بار با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین، سفارش خود را به مشتری تحویل داد. این تحویل ازمایشی از سرویس Amazon Prime Air بود که در کمبریج، انگلستان انجام شد. این سفارش از انبار آمازون فقط در 13 دقیقه به مشتری تحویل داده شد.

هواپیماهای بدون سرنشین آمازون برقی و خودران بوده که توسط GPS هدایت می شوند. این هواپیماها در ارتفاع 400 فوت و با سرعتی تا 55 مایل بر ساعت حرکت می کنند و بسته هایی با وزن 5 پوند را حمل می کنند.

شرکت آمازون در نظر دارد هزاران کالا، از وسایل الکترونیکی شخصی گرفته تا غذا، را بوسیله این هواپیماها برای مشتریان ارسال کند.

 

شرکت DHL

شرکت DHL، در حال توسعه هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل سریع و اضطراری کالاها به مناطق دور دست و صعب العبور مانند جزایر و کوهستان ها می باشد. Parcelcopter می تواند مانند هلیکوپتر از زمین بلند شود و مثل هواپیما حرکت کند. این وسیله می تواند بارها را حتی در برف و باد جابجا کند.

هواپیماهای بدون سرنشین DHL

شرکت DHL، هواپیماهای بدون سرنشین Parcelcopter خود را در اوایل سال 2016 در کوه های آلپ آزمایش کرد، و با موفقیت بیش از 100 بسته را بین دو روستای دور افتاده جابجا کرد.

 

شرکت Flirtey

شرکت Flirtey، یک شرکت متخصص در هواپیماهای بدون سرنشین، با Domino’s Pizza برای پیشرو بودن در اولین سرویس تحویل پیتزا بوسیله هواپیمای بدون سرنشین همکاری کرد. این هواپیماهای بدون سرنشین از الیاف کربن، آلومینیوم و قطعاتی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده اند، تشکیل شده است. آن ها محموله پیتزای خود را بوسیله کمربندهای مخصوص به پایین می آورند. بسته بندی ویژه، دما و طعم پیتزا تازه پخته شده را هنگام تحویل حفظ می کند.

 

شرکت Walmart

شرکت والمارت بر روی پتانسیل هواپیماهای بدون سرنشین برای ردیابی موجودی انبارها تمرکز دارد. هواپیماهای کنترل از راه دور آن ها به یک دوربین سفارشی مجهز شده اند که در هر ثانیه 30 عکس می گیرند. هواپیماهای بدون سرنشین می توانند محصولات را در قفسه های انبار بررسی کنند و در صورت کم شدن موجودی و جای گیری اشتباه کالاها، به کاربران هشدار می دهد.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین باعث بهبود مدیریت موجودی و کاهش هزینه های نیروی کار مرتبط با بررسی موجودی می شود.

 

موانع موفقیت

فناوری تحویل بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین آماده است، اما موانعی بر سر راه موفقیت آن ها وجود دارد:

مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA): اداره هوانوردی فدرال در سال 2016 قوانینی را منتشر کرد که هواپیماهای بدون سرنشین باید وزنی کمتر از 25 کیلوگرم داشته باشد و با حداکثر سرعت 160 کیلومتر در ساعت با ارتفاع 120 متر حرکت کنند. علاوه بر این، هواپیماهای بدون سرنشین باید توسط یک اپراتور معتبر انسانی کنترل شود. ناسا در حال تدوین فرایند مدیریت ترافیک هوایی برای هواپیماهای بدون سرنشین است.

شرایط محیطی: هواپیماهای بدون سرنشین کوچک در برف و باران و وزش بادهای شدید نمی توانند به خوبی پرواز کنند. و گاهی اوقات این عوامل می توانند باعث سقوط هواپیما شوند.

حیات وحش: هواپیماهای بدون سرنشین در حال پرواز ممکن است با پرندگان برخورد کنند. بعضی از پرندگان اگر احساس می کنند که هواپیماهای بدون سرنشین به قلمرو آن ها وارد شده اند و به آن ها حمله می کنند. فناوری "حس محیط پیرامون و اجتناب از برخورد" برای جلوگیری از این مسئله ایجاد شده است.

مردم: خطر سرقت مرسوله ها از هواپیماهای بدون سرنشین وجود دارد، این یک کار بسیار خطرناک است، زیرا پروانه های هواپیما می توانند انگشتان دست را قطع کنند. همچنین ممکن است افرادی به سمت هواپیماهای بدون سرنشین که بر روی ملک آن ها در حال پرواز است شلیک کنند.

 

آینده ی تحویل سفارشات در راه است

هواپیماهای بدون سرنشین، خریدهای آنلاین را بسیار سریع تحویل می دهند. مطمئنا زمانی که هواپیماهای بدون سرنشین بطور گسترده وارد عرصه توزیع و تحویل سفارشات شوند، تقاضا برای تحویل بوسیله این هواپیماها زیاد خواهد بود.

این فناوری قبلاً توسعه یافته و اثبات شده است. بزرگترین مانع برای این فناوری، قوانین و محدودیت ها است. در انگلستان، شرکت آمازون با سازمان هواپیمایی کشوری توافق کرده است که در مناطق حومه، سفارش ها را بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین به مشتریان تحویل دهد.

توانایی ارائه گزینه تحویل بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین، شرکت ها رانسبت به دیگر رقیبانشان در بازار برتری می دهد.

در حاضر، هزینه های مورد نیاز برای فناوری هواپیماهای بدون سرنشین، استفاده از آن برای کسب و کارهای کوچک را غیر ممکن کرده است.اما از آن جایی که پیشرفت های فناوری در آینده باعث کاهش هزینه ها می شود، در نتیجه استفاده از این فناوری کم هزینه تر می شود.


\n \n \n \n\n