خدمات لجستیک کشور چین مجددا و بطور آهسته شروع به فعالیت می کند

  • ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  • مدیریت
  • زمان مطالعه تقریبی : 4 دقیقه

به دلیل شیوع کرونا ویروس جدید (Coronavirus) یا همان کوید19 در کشور چین از اواخر سال 2019 میلادی، در زنجیره تامین این کشور اختلالاتی ایجاد شده و باعث کم شدن آشکار سرعت آن شده است.

با این حال هنوز انتظار کمبود ظرفیت بیشتری پیش بینی می شود.

به گزارش روزنامه “South China Morning Post” دولت کشور چین پایین ترین میزان موارد ابتلا به این بیماری را از زمان قرنطینه شدن شهر ووهان (Wuhan) در 23 ژانویه اعلام کرده است. بیماری شبه آنفولانزا تا کنون منجر به مرگ 2118 نفر از 74576 مورد مبتلا شده به این ویروس شده است (آمار 20 فوریه 2020).

آقای استفان هلموکویست، مدیر عامل شرکت Norman Global Logistics Hong Kong (NGL)، گفت: وضعیت زنجیره تامین به روش زمینی در کشور چین در حال بهبودی می باشد.

او در مصاحبه با Loadstar گفت: "فکر می کنم بعد از یک دوره سخت، شرایط در حال بهبود می باشد و کارها مرحله به مرحله در حال عادی شدن می باشند. به جز استان هوبی (Hubei)، در دیگر مناطق مشاغل و حمل و نقل به تدریج در حال برگشت به حالت عادی می باشند."

محدودیت حمل و نقل در سراسر کشور و قرنطینه شدن کارگران در برگشت به مدت 14 روز، بسیاری از کارخانه ها را تعطیل کرده یا باعث کاهش ظرفیت آن ها شده است. اما NGL تخمین می زند که 80% از کارخانه ها در بعضی ظرفیت ها در استان های  تیانجین، دالیان، شانگهای و چینگدائو و تا 50٪ از ظرفیت تولید در گوانجو و شنژن بازگشایی شده اند، اما بخش عمده تولید در نینگبو هنوز در حالت تعطیل به سر می برد.

آقای هولموکویست گفت: "پیش بینی می شود ظرفیت تحویل کارخانه های چین در ماه فوریه همچنان پایین باقی بماند." "محدودیت های اصلی در حمل ونقل مربوط به بسته بودن راه های ارتباطی و ظرفیت محدود کامیون داران می باشد، که روز به روز در حال بهبودی می باشد."

بنا به گفته ی Alphaliner، با توجه به تعداد اندک کامیون بار که از طریق پایانه های کانتینر چینی محموله ها را جابجا می کنند، تراکم به سطح بحرانی رسیده است، و با جمع آوری تعداد کم محموله ها، خطوط حمل و نقل بیش از 1.67 میلیون TEU از ظرفیت صادرات به خارج از چین را کاهش داده اند.

آقای هولموکویست گفت: ازدحام در مراکز پرواز هواپیمایی چین یکی دیگر از چالش ها خواهد بود، وی همچنین افزود: انبارهای واردات در فرودگاه های اصلی، به دلیل ورود زیاد محموله ها و ناتوانی وارد کنندگان برای هماهنگی دریافت و حمل و نقل محموله ها پر ازدحام شده اند.

وی گفت: " پیش بینی می شود وضعیت در هفته های آینده بهبود یابد، زیرا واردکنندگان به کار خود باز می گردند، اما ظرفیت باربری بعد از کاهش یا تعلیق پروازهای مسافری و تعطیلی باربری به مدت 40 روز، بسیار محدود شده است. با بازگشت کارخانه ها به کار خود، پروازهای باری نیز به بازار برمی گردند و ظرفیت ها افزایش می یابد."

 خط ریلی چین – اروپا در زمان های بحرانی به عنوان جایگزینی مناسب مورد توجه شرکت های حمل و نقل قرار گرفته است. با این حال، در حالی که قطارها به کار خود ادامه می دهند -هرچند با کاهش ظرفیت- آقای هولموکویست گفت که بسته شدن جاده ها و محدود بودن تعداد رانندگان کامیون در حال مختل کردن موقعیت کانتینرها در اینجا هستند.

او گفت: "بسیاری از شهرها فقط شماره پلاک های محلی را برای رفت و آمد در آن شهر می پذیرند." "چندین ایستگاه دریافت کننده، مانند شانگهای و نینگبو ، محموله ها را محدود می کنند."

وی ادامه داد: "بارگیری برای خدمات ریلی در منطقه جنوبی چین، استان فوجیان و گوانگدونگ، بطور عادی در حال انجام است، اما هزینه های بارگیری و حمل و نقل بالا می باشد. بارگیری در منطقه شرقی چین، استان های جیانگ سو و ژجیانگ هنوز محدود است، البته این بارگیری ها به دلیل کاهش ظرفیت ها با هزینه های بیمه همراه می باشد.

آقای هولماکویست گفت که انتظار می رود حمل و نقل های ریلی از هفته دوم ماه مارس به روال عادی خود برگردد، اما تقاضاها همچنان زیاد و ظرفیت ها کم می باشد.


\n \n \n \n\n