رویارویی جهان و چین با تبعات توقف اقتصاد این کشور برای مقابله با ویروس کرونا

  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
  • مدیریت
  • زمان مطالعه تقریبی : 8 دقیقه

تعطیل شدن یکی از بزرگ ترین اقتصادهای جهان، کسب و کارهای سراسر دنیا، از شرکت های چند ملیتی گرفته تا رانندگان کامیون ها و راهنمایان تورها را تحت تاثیر قرار داده و به آن ها آسیب می رساند.

در یک منطقه صنعتی در غرب فرودگاه بین المللی شیکاگو، با فاصله بیش از 6000 مایل از چین، Michael Smerling در حال مقاوم سازی خود برای مقابله با موجی از اثرات مخرب شیوع ویروس کرونا می باشد.

آقای اسمرلیینگ کوله پشتی، کیسه مسافرتی و تجهیزات فضای باز را برای شرکت هایی مانند Bed Bath & Beyond، Nordstrom Rack و Amazon تولید می کند. در حال حاضر، انبار شرکت او، Brands LCI، مملو از کالاهای تجاری مختلف است. موجودی انباری که شاید چندان پایدار نباشد!

تامین کنندگان چینی شرکت او، در جهت تلاش مسئولان چینی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا با متوقف کردن دومین اقتصاد بزرگ دنیا، تعطیل شده اند. هفته گذشته آقای اسمرلینگ هشت نفر از کارکنان خود (حدود یک پنجم از کارکنان) را اخراج کرد.

آقای اسمرلینگ گفت: "این سخت ترین تصمیمی بود که در حرفه خودم گرفته ام."

انبار کالا

اگر ویروس کرونا جهان را دچار یک رکود و بحران اقتصادی کند، کشور چین از بزرگترین علل آن خواهد بود. اقتصاد دانان هشدار می دهند که تعطیلی اقتصاد چین، اقتصادهای ژاپن، کره جنوبی، اروپا و حتی آمریکا را تهدید خواهد کرد. همانطور که تاکنون شرکت های بزرگی مانند اپل، مایکروسافت، AB InBev و Pfizer تحت تاثیر این اتفاقات قرار گرفته اند.

چین با زندگی میلیاردها نفر در سراسر جهان مرتبط است. چین برای آقای اسمرلینگ، کشاورزان شیلی، راهنمای تور تایلند، خودروسازان هندی، رانندگان کامیون مغول و سایر افراد بی شماری که به قدرت اقتصادی آن بستگی دارند، اهمیت دارد.

هرگاه چین متوقف شود، آنها بخوبی این توقف را احساس خواهند کرد.

رادنی جونز، اقتصاددان چینی، معتقد است: "اقتصاد یك شیء در حال حركت است. بسیاری از امور با یک دیگر مرتبط هستند؛ زنجیره تامین، حمل و نقل و جابجایی کالا. هیچ کس بر روی آن کنترل کاملی نداشته و نمی تواند بگوید که کدام مؤلفه به کجا می رود. "

وی افزود: "این ایده که می توانیم اقتصاد را متوقف کنیم و دوباره آن را از اول شروع کنیم ، تفکری احمقانه است."

چین به یک مصرف کننده عمده ی سنگ ها، روغن، مواد غذایی و سایر مواد اولیه جهان تبدیل شده است. پیش از آنکه رئیس جمهور ترامپ جنگ اقتصادی خود علیه چین را آغاز کند؛ این کشور خریدار بیش از یک چهارم سویای ایالات متحده بود. صنعت معدن در کشور استرالیا که بیش از 200000 نفر در آن مشغول به کار هستند به این کشور وابسته می باشد.

در مغولستان، استخراج زغال سنگ برای کشور چین، تقریبا نیمی از درآمد صادراتی این کشور را تشکیل می دهد و باعث اشتغال افراد زیادی از جمله آقای Battogtokh شده است که بعد از این قطعا بیکار خواهند شد.

آقای Battogtokh راننده یک کامیون 70 تنی حمل زغال سنگ از یک معدن بزرگ در صحرای Gobi به مرز چین می باشد.

این تنها راه برای آقای Battogtokh است که می تواند آینده بهتری را برای فرزندانش تامین کند. تقاضای کشور چین برای زغال سنگ های مغولستان، این شغل را به یکی از پر درآمدترین مشاغل مغولستان تبدیل کرده است. او در یک ماه می تواند 1600 دلار درآمد داشته باشد.

در ماه ژانویه، دولت مغولستان به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مرزهایش با چین را بست. برنامه آقای Battogtokh برای بازپرداخت وام کامیونش در معرض خطر است. او گفت، آخرین پرداختش برای دو وام 7300 دلار بوده است.

حمل و نقل کالا به چین

آقای Battogtokh که یک پسر 7 ساله و یک دختر 3 ساله دارد، اکنون برای امرار معاش به شغل دیگری نیاز دارد. او گفت: "آینده بچه هایم به کارهایی که آلان انجام می دهم بستگی دارد."

برخی از دوستان و همکاران او که نا امید شده اند، به امید یافتن خریداری دیگر، بارهای زغال سنگ خود را به سوی مرز می برند.

آقای Battogtokh گفت: "آن ها نمی توانند حقوق های خود را از مدیران چینی خود دریافت کنند. آن ها حتی پول برای خرید مواد غذایی هم ندارند."

اشتیاق چین برای خرید، فراتر از مواد اولیه است. این کشور در هنگام خرید، رقیب ایالات متحده می باشد. چینی ها بزرگ ترین خریدار خودرو، تلفن های هوشمند و کالاهای لوکس در جهان هستند.

شرکت Life Together، یک تولید کننده در کره جنوبی، زمانی 40 درصد از فروش خود را در چین انجام می داد. این شرکت سازنده لوسیون ها، ماسک های صورت و سایر محصولات زیبایی، روی کسب سهم بیشتری از بازار چین از طریق JD.COM که یک خرده فروش بزرگ می باشد، حساب کرده بود.

Song Woonseo بنیان گذار Life Together، و تیم وی مدت زمان شش ماه را برای توسعه محصولات مراقبت پوستی صرف کردند. در همین زمان بود که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد.

آقای سونگ گفت: " پس از آن احساس کردیم همه چیز در حال فروپاشی هست. و حالا این معامله روی هوا هست. ما در برزخ هستیم."

او گفت: " با بغرنج شدن شرایط خدمات لجستیک در چین، دیگر کالاهای مربوط به این کشور نیز در انبار می باشد."

وی افزود: " بدتر از آن، این است که ما حتی در تولید چیزهایی که باید تولید کنیم ناتوان هستیم، زیرا ما نتوانسته ایم مواد و قطعات را از چین دریافت کنیم."

مصرف کنندگان چین نیرویی قدرتمند در خارج از مرزهای این کشور را نیز تشکیل می دهند. آن ها بیش از 250 میلیارد دلار در سال برای سفر هزینه می کنند، به طور قابل توجهی بیشتر از آمریکایی ها.

اکنون اکثریت قریب به اتفاق در خانه می مانند. در اواخر ماه ژانویه، چین تورهای گروهی و فروش پکیج های مسافرتی را به حالت تعلیق در آورد.

آقای Saichon Chuenchoo که مدت 25 سال در تایلند به عنوان راهنمای تور فعالیت می کند می گوید: "تعداد مشتریان من به صفر رسیده است."

آقای Saichon که به زبان ماندارین صحبت می کند، متخصص در رهبری گروه های بزرگ در اطراف بانکوک و مرکز تایلند است.

این روزها در Bangkok’s Huai Kwang Market و Train Market در Ratchada، دو مرکز گردشگری مشهور برای چینی ها تقریبا خالی هستند و تعداد فروشندگان از توریست ها بیشتر است. در بعضی شب ها برخی از غرفه داران دیگر تلاشی برای جذب مشتری نمی کنند.

گردشگری بازار چین

آقای Saichon باید زندگی خود را بصورت اقتصادی برنامه ریزی کند. او شغل دوم دارد، اما به همراه همسرش به دخترانشان می آموزند که چگونه مراقب باشند.

آقای Saichon که در یک موسسه صنعتی برای حمایت از پشتیبانی اقتصادی دولت تایلند کار می کند گفت: "همه راهنمایان تور مانند اوخوشبخت نیستند." از زمان شیوع ویروس کرونا، حدود 10،000 راهنمای تور شغل خود را از دست داده اند.

آقای Saichon گفت برخی از اپراتورهای تورهای گردشگری چینی از راهنمایان خواسته اند که هزینه های لجستیک خود را پرداخت کنند و پس از آن فرار کرده اند و آن ها را با 3000 یا 4000 دلار بدهی تنها گذاشته اند.

وی گفت: "کار کردن در این اوضاع شیوع ویروس کرونا به اندازه کافی سخت است و اکنون بعضی با این مشکل نیز روبرو هستند."

ثروت رو به رشد چین، آن را به یک بازار اساسی برای طیف وسیعی از مشاغل بزرگ و کوچک تبدیل کرده است که محصولاتی با تخصص بالا و متوسط را می سازند. این وابستگی به چین اکنون به یک مسئولیت تبدیل شده است.

برخی از مناطق جهان هنوز منتظر تاثیرات این بحران جهانی هستند.

کشور شیلی، چین را به عنوان بزرگترین شریک تجاری خود به حساب می آورد. مس بزرگ ترین صادرات آن ها می باشد. اما این کشور آمریکای جنوبی سعی در تنوع بخشیدن به صادرات خود دارد و آلبالو از مهم ترین محصولات صادراتی آن است. در طول تعطیلات سال نوی چینی، کشاورزان شیلی ظروف بزرگ آلبالو را به چین ارسال می کنند.

رودریگو یائز، معاون وزیر تجارت در شیلی گفت: "بخش کشاورزی و مواد غذایی تا به امروز بخش برجسته و مهمی بوده است." در حال حاضر صادرات مس به دلیل جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین که نتیجه آن پایین آمدن قیمت کالاها بوده است، آسیب دیده است.

چین به دلیل قدرت خرید رو به رشد، همچنان نیرویی در تولید است، صنعتی که آن را به سمت رونق سوق داده است. آقای اسمرلیینگ که صاحب یک شرکت تولید تجهیزات مسافرتی می باشد، حتی اگر جنگ تجاری بین آمریکا و چین هزینه های خرید از آنجا را بالا برد، به کشور چین به عنوان یک تامین کننده منابع وابسته می باشد. شرکت وی در سال گذشته با سه دور تعرفه مواجه شد.

اکنون آقای اسمرلینگ حتی به برخی از تامین کنندگان دسترسی ندارد. او گفت که اطلاعات بسیار کم است و نمی تواند به هر کسی اعتماد کند.

آقای اسمرلینگ گفت: "ما نمی دانیم حقیقت چیست، چه چیزهایی تبلیغات است و دروغ های آشکار چیست." او معتقد است حداقل یك تأمین كننده او را گمراه كرده است تا بتواند در این شرکت سرمایه گذاری کند. او گفت: "همه برای پول های از دست رفته نا امید هستیم."

با تلاش دولت چین برای راه اندازی مجدد اقتصاد، بعضی از کارگران چینی به کارخانه های خود باز می گردند، اما در خوابگاه های خود به مدت 14 روز قرنطینه می شوند. برخی از کارخانه ها می گویند که آن ها تا 15 مارس شروع بکار خواهند کرد. وی گفت برای بعضی از کارخانه ها، آوریل واقع بینانه تر است.

آقای اسمرلینگ گفت: "همه ی برنامه ریزی های ما برعکس شده است."

آقای اسمرلینگ گفت او می تواند علائم نگران کننده ای را برای کسب و کارهای کوچک کشور ببیند.

او گفت: ویروس کرونا می رود تا همه ی سطوح جامعه آمریکا را تحت تاثیر بگذارد.


\n \n \n \n\n